Výprava Slovenska mala na majstrovstvách sveta v Rige zapísaných na súpiske 25 hráčov - troch brankárov, deväť obrancov a trinásť útočníkov. Mužstvo s problémami postúpilo do štvrťfinále play off, ale už neurobilo nič navyše. Skončilo na 8. mieste. Väčšina hráčov odviedla na šampionáte svoj priemer, ale boli aj príjemné prekvapenia či sklamania. Celková známka tímu Slovenska v stupnici do päť je 3.
Brankári
Karol Križan - do bránky sa dostal v tretej tretine úvodného zápasu s Bieloruskom za zraneného Lašáka a už ju do konca šampionátu neopustil. Boli to jeho prvé majstrovstvá sveta v pozícii jednotky a svoju úlohu zvládol nad očakávanie. Chytal s istotou, každým zápasom mu rástlo sebavedomie.
Ján Lašák - nastúpil vo väčšine prípravných stretnutí, no v zápase s Bieloruskom si zranil slabiny.
Rastislav Staňa - objavil sa na lavičke ako Križanov náhradník, ale do bránky sa nedostal.
Obrancovia
Milan Jurčina - vysoký, robustný hokejista je pevný v osobných súbojoch, tak ako je na to zvyknutý z NHL, u útočníkov súpera mal rešpekt. Praváka s prudkou strelou využíval tréner na presilovky aj na oslabenia. Náš najlepší obranca na MS.
Dušan Milo - šikovný, technicky zdatný hráč trpí na medzinárodnom ľade za svoju nižšiu postavu pri hre telom. S tromi gólmi a tromi asistenciami bol naším najproduktívnejším obrancom.
René Vydarený - zlepšoval sa od zápasu k zápasu. Mal výčitky svedomia za vylúčenie v závere zápasu s Bieloruskom, ktoré zobralo tímu možnosť hrať power play bez brankára. Blysol sa gólom do švédskej bránky.
Martin Štrbák - skúsený tridsiatnik mal byť lídrom obrany, no nemal formu. Trápil sa, ale nevzdával sa. Odmenou mu bol gól v zápase s Ukrajinou.
Dominik Graňák - elegantný korčuliar s dobrou rozohrávkou, svoje si odviedol. Mal by viac strieľať.
Tomáš Harant - jeden z nováčikov v našom tíme, hral solídne v defenzívnych činnostiach, menej sa už prejavil smerom k súperovej bránke.
Richard Stehlík - v osobných súbojoch platí na protihráčov svojou vysokou postavou, málo sa dostával k streľbe.
Andrej Meszároš - obetavo precestoval tisícky kilometrov, aby pomohol tímu vo štvrťfinále a v zápase s Kanadou uplatnil prehľad, hru telom, no v poslednej tretine aj naňho dopadla únava.
Stanislav Hudec - psychicky sa vyrovnal s pozíciou náhradníka, hoci v zápase s Ukrajinou už mohol byť na súpiske a okúsiť si majstrovstvá sveta. Takto sa nedostal na ľad.
Útočníci
Marián Hossa - kapitán ťahal mužstvo v zápasoch. Rýchlik na korčuliach pútal na seba veľkú pozornosť obrancov súpera, otváral tak priestor spoluhráčom. Zo strelca sa na šampionáte premenil pri góloch na nahrávača. Prekonal bolesť kolena, aby mohol nastúpiť. Najlepší hráč nášho tímu.
Rastislav Pavlikovský - mal ťažkú pozíciu centra prvého útoku, spolupráca s bratmi Hossovcami mu vychádzala striedavo. S Mariánom Hossom sa so 7 bodmi stal najproduktívnejším hráčom tímu.
Marcel Hossa - fyzicky silný ľavý krídelník vybojoval pri mantineli množstvo pukov, bol platný v oslabeniach.
Tomáš Surový - neúnavný bojovník siahol v každom zápase na dno síl, útočil aj bránil.
Martin Cibák - v Tampe si v tejto sezóne príliš nezahral, mal do hokeja veľkú chuť a stmelil druhý útok.
Milan Bartovič - rýchly korčuliar vyhľadával osobné súboje, no zavše zbytočne oslaboval mužstvo.
Ivan Čiernik - mal dobrý ťah na bránku, vedel vystreliť, hral s prehľadom.
Richard Kapuš - skúsený center dostával dôveru v dôležitých úsekoch zápasov, nesklamal.
Miroslav Zálešák - ako nováčik nevyužil šancu, aby sa výraznejšie presadil.
Ľubomír Vaic - v siedmich zápasoch skončil s nulou v produktivite, na MS už zahral lepšie.
Andrej Kollár - mal na šampionáte vydarenú premiéru, dal dva góly v oslabení, hral nebojácne. Dosť často však oslaboval mužstvo. Novinári ho zbožňovali pre výstižné hodnotenia zápasov.
Miroslav Kováčik - dvojička s Kollárom, rovnako úspešný na ľade. Dobrý v hre do tela, v ťahu na bránku, vedel si vypracovať šance a nezabúdal brániť.
Michal Hudec - dostal málo príležitostí, ale Ukrajine stačil streliť svoj prvý gól na MS.