kde až do svojho zadržania vlani v októbri býval aj Kožený. Dnes čaká na výrok súdu, či ho vydá do USA, vo väznici Fox Hill. Podľa Koženého Široký pracoval pre komunistickú rozviedku.
Rozľahlá stavba v Lyford Cay na brehu umelého kanála, ktorý ústí do Atlantického oceánu, nie je zapísaná na Širokého meno, ale na spoločnosť Tierra. Široký podľa Koženého dom užíva od polovice 90. rokov. V nedávnej dobe pôvodný bungalov podstatne rozšíril a dostaval k nemu dve menšie obytné budovy. Pri prístavnom móle kotví aj jeho loď, povedal Kožený v bahamskej väznici. So Širokým si údajne nikdy neboli blízki priatelia.
Bývalý český občan Viktor Kožený, ktorý má od roku 1995 írske občianstvo, pred nedávnom napadol Juraja Širokého, že spreneveril veľkú časť harvardského majetku a že časť peňazí použil aj na úplatky slovenským politikom.
Najnovšie Kožený tvrdí, že on všetky pohľadávky Harvardského priemyselného holdingu uhradil, keď v rokoch 2000 až 2001 previedol na holding založené spoločnosti. Podľa neho išlo o majetok rádovo 250 miliónov dolárov, čo je asi 5,6 miliardy korún. Akcionári z toho ale dostali len 30 miliónov dolárov a Kožený sa pýta, kde je zvyšok. Okrem Širokého obviňuje i likvidátora holdingu Bohumila Vostrého. „Páni Vostrý a Široký sú klamári, zlodeji a podvodníci,“ vyhlásil.
Kožený je v USA obžalovaný z podplácania azerbajdžanských predstaviteľov, na ktoré použil peniaze amerických investorov.
Široký má dnes vlastnícky podiel v niekoľkých spoločnostiach a predsedá slovenskému hokejovému zväzu. Vyhlasuje, že žiadnu nehnuteľnosť na Bahamách nemá. Ohradil sa aj proti informáciám o spolupráci s bývalou tajnou políciou ŠtB. Včera sme Širokého vyjadrenie do uzávierky nezískali.
Autor: R