* pracoval v Štátnom drevárskom výskumnom ústave (1981-1986), v Správe kultúrnych zariadení Ministerstva kultúry SSR (1986 - 1989), v Historickom ústave SAV (1989 - 1995), bol riaditeľom cirkevného odboru MK SR (1995 - 1997), šéfom Ústavu pre vzťahy štátu a cirkví (1997 - 1999),
* od roku 1999 až doposiaľ pracuje v Slovenskom historickom ústave Matice slovenskej,
* je autorom viacerých diel, napríklad Nenávideli ma bez príčiny. Totalitný štát a cirkev; Katolícka cirkev a Slováci. Úsilie Slovákov o samostatnú cirkevnú provinciu; Cirkev v tieni totality,
* v minulosti viackrát kandidoval vo viacerých voľbách za Slovenskú ľudovú stranu.
Z referátu Mulíka pre seminár Slovenská štátnosť
"Vyhlásenie slovenského štátu 14. marca 1939 je historickou udalosťou, ktorú si treba s náležitou vážnosťou pripomínať, pretože v našom národnoemancipačnom vývoji predstavovala jeden dôležitý stupeň, ktorý nemožno vymazať z dejín ani z historického vedomia národa."
"Režim slovenského štátu bol taký, ako mohol v daných podmienkach byť. Takmer celá kontinentálna Európa vtedy s nadšením vítala Hitlerov projekt 'novej Európy'."
"Naša angažovanosť v druhej svetovej vojne, čo aj ako symbolická, je historickým faktom. Na druhej strane nič nemení na skutočnosti, že tento štát vytvoril pre slovenský národ (!) také vhodné podmienky rozvoja kultúry, školstva, osvety, vedy a ekonomiky, ktoré nám vtedy závideli Česi, Rakúšania aj Poliaci, ktorí svoje historické štáty vtedy stratili. To nebol krok naspäť. To bol krok dopredu."
Zdroj text a foto : www.hsls.sk