Bratislavčania na korčuľovanie volia skôr hrádzu, naša testovacia dvojica sa však rozhodla pre Moravskú cyklistickú cestu. Vybrali sa z Devína do 24 kilometrov vzdialenej Vysokej pri Morave.
Po ceste Vám spoločnosť robia napríklad aj bociany, ale pokochať sa môžete aj pestrou flórou. O zaujímavostiach okolia informujú aj informačné tabule v trojjazyčnom prevedení. Niektoré z nich sú však poznačené vandalmi alebo záplavami, ktoré v tejto oblasti nie sú výnimočné.
Asfaltový povrch už zažil aj lepšie časy. Korčuliari to na niektorých úsekoch výrazne pocítia. Nie je núdza o miesta, kde je povrch zvlnený rozrastajúcimi sa koreňmi okolitých stromov, sem tam sa musíte vyhnúť aj jamám.
Keďže cesta vedie popri toku rieky Morava, o hmyz tu predovšetkým v podvečerných hodinách nie je núdza. Okrem prírody našu dvojicu zaujali aj pozostatky dôb, kedy sme sa bránili pred okolitým svetom. Bunkre sú však často obohatené pozostatkami po neporiadnych návštevníkoch.
Počas 24 kilometrovej túry narazíte len na jediný bufet. Vedie k nemu poľný chodníček, čo pre korčuliarov nie je žiadna slasť. Odmenou sú však veľmi príjemné ceny.
Hodnotenie Výlet bol naozaj veľmi pekný a Okraj a Li-en ho odporúčajú nielen Bratislavčanom, ale aj návštevníkom, ktorí by namiesto klasickej návštevy historického centra svoj deň mohli stráviť práve v tejto oblasti.
Tomu zodpovedá aj ich bodovanie. Spektrum bolo široké a bohužiaľ padla aj jedna jednotka. No celkový súčet 71 bodov je veľmi dobrý a korčuľovanie na Moravskej cyklistickej ceste vytiahol až na 4. priečku.
1. miesto
Rafting - Čunovo
86
2. miesto
Lezecká stena
78
3. miesto
Neziderské jazero
72
4. miesto Moravská cyklistická cesta 71
5. miesto
Ľadovec Dachstein
70
6. miesto
Golf - Čierna voda
69
7. miesto
ZOO Bojnice
Bobrovec - 4x4
68
68
8. miesto
Zámok - Schlosshof
65
9. miesto
Spišský hrad
63
10. miesto
Tropicarium - Budapešť
62
Aké sú plusy a mínusy výletu? + nemusíte sa tu vyhýbať stovkám cyklistov
+ krásna príroda
+ informačné tabule
- asfaltová povrch
- záplavová oblasť
- niektoré informačné tabule sú v zlom stave
Ak viete o niečom zaujímavom, podeľte sa s nami a zároveň aj s ostatnými. Ak chcete nejakú atrakciu alebo miesto otestovať, ale nechcete riskovať, Okraj a Li-en to urobia za Vás. A radi! Stačí im to len navrhnúť.