Niekoľko tisíc ľudí sa pripojilo k tým, ktorí už táboria na káhirskom námestí Tahrír. Mnoho ďalších Egypťanov sa zhromaždilo v pobrežnom meste Alexandria a v nepoddajnom meste Suez východne od Káhiry.
Tisíce ďalších ľudí sa zišli v meste al-Aríš v severnej časti Sinajského polostrova a žiadali, aby mali členovia bývalej vládnej strany zákaz pôsobiť v politike a pracovať na vládnych postoch.
Na demonštráciách, nazývaných tiež "Piatok posledného ultimáta", žiadajú protestujúci urýchlené verejné procesy s bývalým prezidentom Mubarakom a s predstaviteľmi jeho režimu.
Demonštranti vyzvali Najvyššiu radu ozbrojených síl, ktorá riadi krajinu od februára, aby nezasahovala do reorganizácie kabinetu, očakávanej v najbližších dňoch.
Protestujúci tiež žiadajú odvolanie generálneho prokurátora a šéfa Ústredného kontrolného úradu (CAA) pre údajnú korupciu a prepojenie s bývalým režimom.
Aktivisti takisto požadujú, aby armáda zastavila vojenské súdne procesy s civilistami a zaviedla minimálnu mzdu.
Najvyššia rada ozbrojených síl bola najprv uznávaná za to, že podporila egyptskú revolúciu, ale neskôr sa dostala pod paľbu kritiky politických aktivistov za údajnú ochranu Mubaraka pred trestným stíhaním.
Mubarak bol pod vplyvom ľudového povstania nútený vo februári odstúpiť. V prvých fázach povstania vláda tvrdo zasahovala proti demonštrantom, zabila vyše 850 ľudí a ďalších 6000 osôb zranila.
Mubarak odmietol zodpovednosť za smrť protestujúcich, čo vyplýva z prepisov jeho vypočúvania, ktoré prenikli vo štvrtok do médií.