muža obvineného zo spolupáchateľstva pri lúpeži, že za stotisíc korún zmierni jeho synovi trest.
Mladý muž spolu so svojimi dvoma kamarátmi prepadli v januári 2000 novinový stánok a predavačku ohrozovali hasiacim prístrojom. Sudca údajne prisľúbil, že hasiaci prístroj nebude považovať za zbraň.
Sudca pravdepodobne cez tretiu osobu odkázal otcovi, že sa s ním chce stretnúť. Otec, ktorý je učiteľom na právnickej fakulte, odmietol úplatok dať a prišiel v stredu o desiatej dopoludnia za svojím známym – generálnym prokurátorom Milanom Hanzelom. Povedal mu, čo sa stalo, Hanzel hneď zavolal policajnému prezidentovi Pavlovi Zajacovi. Zatknutie bolo pripravené do dvoch hodín.
Sudcu zadržali priamo v jeho kancelárii krátko po tom, ako prebral peniaze. Hanzel podal žiadosť na Ústavný súd, aby mohol byť Igor Š. trestne stíhaný, a súd mu ešte vo štvrtok vyhovel. Polícii ako dôkaz poslúžia aj odposluchy z prístroja, ktorý mal pri sebe otec. „Disponujeme nezvratnými dôkazmi,“ povedal Hanzel. Sudcovi hrozí jeden– až päťročné väzenie.
Hanzel tvrdí, že ide o ukážkový príklad, ako bojovať s korupciou: „Aby sa občan premohol, našiel v sebe kus statočnosti a aby to včas oznámil. Keď dostaneme informáciu včas, vieme veľmi operatívne zasiahnuť. Keď to niekto oznamuje ex post, sme na veľmi tenkom ľade.“
Podpredseda Najvyššieho súdu a predseda Združenia sudcov Slovenska Juraj Majchrák považuje celý sudcov postup za neobvyklý: „Je to pre mňa zarážajúce, brať úplatok priamo od otca obvineného a v budove súdu.“
Sudcovia sú podplácaní väčšinou sprostredkovane – cez advokátov, alebo iné osoby a mimo budovy súdu. Úplatok sa k nim veľakrát ani nedostane. Majchrák už mal podobnú skúsenosť: „Iba náhodou sa podarilo odhaliť právnika, ktorý od klienta pýtal úplatok s odôvodnením, že ma pozná.“