Varšava 10. júla (TASR) Poľský prezident Aleksander Kwasniewski dnes v rozhovore pre poľskú tlačovú agentúru PAP povedal, že je proti tomu, aby 10 pristupujúcich krajín do Európskej únie schvaľovalo budúcu európsku ústavu v referende.
Keby sa potvrdilo, že Ústavu EÚ treba prijať v referende, 10 pristupujúcich krajín by nemohlo vykonať ľudové hlasovanie ani v priebehu niekoľkých rokov, vyhlásil Kwasniewski. Podľa neho by to znamenalo, že ústava by nevstúpila do platnosti v roku 2005, ale napríklad až v roku 2010.
Prezident zopakoval svoj nesúhlas s eventuálnymi modifikáciami Zmluvy z Nice. Vyjadril presvedčenie, že je možné včleniť do preambuly Ústavy EÚ zmienku o kresťanskom dedičstve Európy. Šance, aby sa to podarilo, sú pomerne veľké a zdá sa mi, že veci sú v tomto jasné, povedal.