ok vyučovania ešte v tomto roku, bude závisieť od vlády. Kabinet by mal totiž rozhodnúť, či vysokej škole udelí štátny súhlas. Návrh na jeho udelenie v týchto dňoch posunulo do medzirezortného pripomienkového konania Ministerstvo školstva SR (MŠ SR).
Ako sa uvádza v návrhu na udelenie štátneho súhlasu, s jeho udelením súhlasila aj Akreditačná komisia, ktorá zároveň uviedla, že škola je spôsobilá poskytovať príslušné študijné programy. Vyučovalo by sa na nej externe, a to v štyroch študijných odboroch - verejné zdravotníctvo, ošetrovateľstvo, sociálna práca, laboratórne a vyšetrovacie metódy v zdravotníctve. Škola chce poskytovať bakalárske, magisterské a doktorandské štúdium. V prvom ročníku by malo v odbore ošetrovateľstva a sociálnej práce študovať 80 až 100 študentov. Na odbor verejné zdravotníctvo chce škola prijať 30 až 50 študentov a na laboratórne a vyšetrovacie metódy 20 až 30 študentov. Podľa materiálu uverejneného na internetovej stránke MŠ SR by výučba mala začať ešte v akademickom roku 2003/2004.
O udelenie štátneho súhlasu požiadala nezisková organizácia Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, ktorá sídli v Bratislave na Heydukovej ulici 10. Štatutárnym zástupcom tejto organizácie je Vladimír Krčméry, ktorý je v súčasnosti dekanom Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity. Nová vysoká škola by mala sídliť predovšetkým v priestoroch súkromného Onkologického ústavu sv. Alžbety na Heydukovej ulici v Bratislave. Okrem toho by mali študenti využívať laboratóriá Ústavu preventívnej a klinickej medicíny na Limbovej. Študenti katedry ošetrovateľstva by sa mali učiť aj v posluchárni Kláštora rehole Kanonistiek sv. Augustína. Katedra sociálnej práce by mala pôsobiť v budove organizácie Úsmev ako dar na Romanovej ulici v Bratislave. Financovanie vysokej školy chcú zriaďovatelia zabezpečiť pomocou školného od domácich i zahraničných študentov, z darov, grantov a príspevkov cirkví aj rehoľných spoločností.