Samozrejme, teraz som najviac v šoku z toho, čo sa stalo v Spojených štátoch. Práve v týchto dňoch cestujem do New Yorku a aj keď som už fotil veľa vecí, ktoré sú námetovo rovnaké, v tejto chvíli si vôbec nedokážem predstaviť, ako to tam vyzerá. Je totiž veľký rozdiel vidieť niečo v televízii a na vlastné oči. Aj keď tie hrozné zábery vidíme teraz v televízii dvadsaťštyri hodín denne, reál je úplne iný a kým človek nie je priamo na mieste, tak veľa vecí ani nedokáže pochopiť. Napriek tomu mám jasno v tom, čo chcem v New Yorku robiť. Chcem fotiť návrat ľudí do života, do tej najvyspelejšej spoločnosti.
Jan Hřebejk, režisér
Musím sa priznať, že od tragických udalostí v USA žijem obavami z toho, čo bude. Stále o tom premýšľam a nenapadá mi žiadne riešenie, ktoré by bolo iné, než katastrofické. V New Yorku som bol tento rok štyrikrát, milujem to mesto a mám tam letieť zase o mesiac a pol. Neviem. Je mi to všetko veľmi ľúto, ale zároveň sa bojím toho, čo bude. To je teraz ten primárny pocit, ktorým v posledných dňoch žijem. O nejakých súkromných veciach asi nemá zmysel ani hovoriť.
Vendula Mouchová, moderátorka Českej televízie
Je toho skutočne veľa, čo sa v poslednom čase v mojom živote stalo. Prijali ma na právo, takže sa veľmi teším, že znovu začnem chodiť do školy a vrátim sa do študentských čias. Okrem toho som po poldruharočnom moderovaní večerných správ začala nedávno moderovať program Dobré ráno s Českou televíziou, čo považujem nielen za príjemnú zmenu, ale aj za veľkú šancu na svoju realizáciu. No a nesmiem zabudnúť ani na to, čím žijem už dlhší čas, a to je čakanie na svojho „princa“.
Viliam Klimáček, dramatik a spisovateľ
Ako každého normálneho človeka ma zasiahlo, čo sa stalo v New Yorku. Zhodou okolností som presne pred rokom stál na Dvojičkách na vyhliadkovej terase. Stále som nalepený na televízore, ale už si odvykám. Nič poriadneho však vďaka tomuto stavu nie som schopný písať, takže robím rozpočet divadla, starám sa o prevádzku a také tie úradnícke práce. (šim, bd)