Dzurinda v Bruseli: Vláda vydrží do volieb

BRUSEL – Ubezpečiť vysokých predstaviteľov Európskej únie o stabilite slovenskej vládnej koalície a informovať o pokrokoch v integračnom procese bolo cieľom včerajšej návštevy predsedu vlády Mikuláša Dzurindu v Bruseli.


Mikuláš Dzurinda (vľavo) s Romanom Prodim (uprostred) a Günterom Verheugenom
FOTO TASR – VLADIMÍR BENKO

 

BRUSEL – Ubezpečiť vysokých predstaviteľov Európskej únie o stabilite slovenskej vládnej koalície a informovať o pokrokoch v integračnom procese bolo cieľom včerajšej návštevy predsedu vlády Mikuláša Dzurindu v Bruseli.

Dzurinda na stretnutí s predsedom Európskej komisie Romanom Prodim informoval o prijatí kompetenčného zákona, ekonomickej situácii a postupe v riešení rómskej otázky. „Po prijatí kompetenčného zákona je naša vláda stabilná. Problémy so slovensko-maďarskou koalíciou sú za nami,“ zdôraznil premiér.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Prodi vylúčil, že by sa proces integrácie po nedávnych udalostiach v Spojených štátoch spomalil. „Naša spolupráca je najlepšou obranou proti takýmto udalostiam,“ povedal. Prodi odmietol komentovať prípadnú zmenu podpory Slovenska úniou po budúcoročných parlamentných voľbách. Upozornil však, že rok do volieb, ktorý má Slovensko pred sebou, by mal byť rokom stability.

Aj komisár pre rozšírenie Günter Verheugen ubezpečil, že udalosti v USA neoddialia prijatie nových členov.

„Táto situácia by mala posilniť potrebu dodržať dohodnuté termíny. Cieľom je urobiť Európu čo najbezpečnejšou a rozšírenie únie prispeje k jej stabilite a bezpečnosti,“ povedal Verheugen. Slovensko, ktoré má uzavretých 19 z celkových 29 kapitol, je podľa neho na najlepšej ceste uzavrieť rokovania na budúci rok.

SkryťVypnúť reklamu

Otázkam o afére Rolanda Tótha o zneužití finančných prostriedkov EÚ sa vysokí predstavitelia únie diplomaticky vyhli. „Zatiaľ ani presne nevieme, čo je to vlastne aféra Tóth. Či išlo o korupciu, zneužitie, nesprávne nakladanie. Čakáme na výsledky vyšetrovania,“ povedal Verheugen.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  2. Probiotiká nie sú len na trávenie
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  2. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  3. Probiotiká nie sú len na trávenie
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Spoločnosť sa dištancuje od falošnej investície
  7. Potrebujete vypnúť, ale letná dovolenka je ešte v nedohľadne?
  8. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  1. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 7 467
  2. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 076
  3. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 5 264
  4. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 666
  5. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 2 057
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 1 849
  7. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 1 580
  8. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 1 559
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu