zákernejšie otázky. Napríklad, či môže aj zajac dostať vlka, alebo či nepôjde po vzore ministerského kolegu Lipšiča a nezavedie v zdravotníctve princíp trikrát a dosť. V praxi by to pre pacientov znamenalo maximálne tri návštevy v priebehu života.
Minister, ktorému na privítanie pripravili veľkú misu s mrkvou a kapustou, popustil uzdu fantázii a porozprával niekoľko vtipov na zajačiu tému. Fajčiarom odporučil, aby sa v žiadnom prípade nevzdali svojej neresti, za väčšiu hlúposť označil iba milovanie sa v posteli postojačky. Navzdory zarytému fajčiarovi Stanovi Radičovi tvrdil, že on s fajčením prestal, aj keď mu mnohí neveria. Radič sa priznal, že fajčiarsku knižku vrátil hneď po revolúcii, ale neskôr sa vďaka Jarovi Filipovi k zadymenej vášni vrátil.
Diváci, ktorí boli v úlohe pacientov, sa mohli zapojiť aj do konkurzu na pracovníka kabaretnej lekárne. Niektorým stačilo, že robili vo vojsku operačných dôstojníkov alebo čítali Mastičkára. Lekárnici presviedčali publikum, že tabletky po "respirácii" sa jesť nemajú a zhodli sa aj na diagnóze spoločnosti. Tá vraj momentálne prechádza citlivým obdobím prechodu, čo sa u ľudí prejavuje napríklad návalmi do hlavy a depresiami.
Muzikoterapiou liečil prítomných Marián Geišberg so synom, z pôvodnej zostavy Kremnického divadla v podzemí sa predstavili Ján Fakla, Roman Vykysalý, Ondrej Mularčík a Dušan Ogurčák. Štvrťročne si chcú do humornej lekárne pozývať doktorov rôznych profesií.
KVETA FAJČÍKOVÁ