V kuchyni s Adrianou Kohútkovou

Operná speváčka - sopranistka Adriana Kohútková - patrí aj v oblasti kulinárskeho umenia medzi majsterky, hoci ako dieťa bola dlho veľmi chudá a neduživá.

Speváčka Adriana Kohútková (38) je od roku 1993 členkou Opery SND. Jej lyrický soprán znie v operách Rigoletto, Traviata, Nápoj lásky, Lucia di Lammermoor, Čarovná flauta, Carmen, Dcéra pluku, Don Giovanni, Komedianti a ďalšie. Naspievala niekoľko albumov. Jej životným partnerom je operný spevák Ján Galla.

Operná speváčka - sopranistka Adriana Kohútková - patrí aj v oblasti kulinárskeho umenia medzi majsterky, hoci ako dieťa bola dlho veľmi chudá a neduživá. "Bola som taká chudá, že sa rodičia ostýchali ísť so mnou na kúpalisko," hovorí dnes operná speváčka oblejších tvarov. Kedysi jej však stačil len pohľad na chlieb, aby povedala: "Ďakujem, neprosím si." Ako päťročná sedávala v škôlke hodiny nad olovrantom a nikto ju neprinútil zjesť ho. Jej gemerská babka však senzačne varila všetky pravé slovenské jedlá - halušky, gemerské guľky, pirohy, lokše a výživné polievky. Napokon im aj Adriana prišla na chuť.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Adrianinej mame nezostávalo na domácnosť veľa času. Ako kostymérka filmových štúdií Koliba bola často mimo domu, v exteriéroch. Suplovala ju teda babka a Adriana sa jej odmalička motala po kuchyni a snažila sa pomáhať. Občas ošúpala cibuľu alebo roztlačila cesnak. Intenzívnejšie ju začalo varenie baviť, až keď ako dvanásťročná upiekla tortu. Chutiť jej však začalo až v puberte. Dnes sa smeje, že všetko, čo nestačila skonzumovať dovtedy, dobehla neskôr.

Diéta pre otca

Keď bola Adriana ôsmačka, mama odišla na polroka so štábom na filmovačku do Juhoslávie. Otec bol po ťažkej operácii a potreboval prísnu diétu. Babka už tak nevládala, tak sa varešky chytila štrnásťročná Adriana. Celého pol roka spolu s babkou varila diétu pre otca a jedlo pre ostatných členov rodiny.

SkryťVypnúť reklamu

"Tak, ako som sa učila podľa knižky zemepis alebo literatúru, aj pri varení som postupovala s nosom v kuchárskej knihe," hovorí dnes domáca pani, ktorá takmer denne varí pre sedem ľudí. Jej partner má totiž štyri deti a ona jedno z predchádzajúceho manželstva. Všetky deti sa k nim chodievajú najesť nielen preto, že im tu chutí, ale aj preto, že sa pri stole cítia spolu dobre. Reštauráciu navštevuje rodina operných spevákov iba výnimočne.

Sopranistka s vareškou

Adriana Kohútková robieva výbornú pizzu - obloží ju tým, čo nájde v komore. Rada pripravuje aj francúzske zemiaky, zapekané cestoviny. Mladší chlapci uprednostňujú zdravšiu, ľahšiu stravu, všetci obmedzili ťažké, kalorické jedlá. Adriana si vždy povie, že ide variť jednoducho, no pridá do pokrmu prísady, ktoré z neho vytvoria špecialitu.

SkryťVypnúť reklamu

A aké sú speváčkine životné stereotypy? Obedovať sa usiluje o tretej popoludní, potom si chvíľku odpočinie a pripraví sa na predstavenie. Pri spievaní operných árií vydá veľa energie, preto hladovať, ale aj jesť krátko pred vystúpením, by bolo nemožné. Po návrate z divadla si opäť sadne k stolu, takže neskoré večere nie sú pre ňu ničím výnimočným.

FOTO - DESANA DUDÁŠOVÁ

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Spoločnosť sa dištancuje od falošnej investície
  2. Potrebujete vypnúť, ale letná dovolenka je ešte v nedohľadne?
  3. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  4. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  6. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  7. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  2. Spoločnosť sa dištancuje od falošnej investície
  3. Potrebujete vypnúť, ale letná dovolenka je ešte v nedohľadne?
  4. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  5. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL
  6. V Polkanovej zasadili dobrovoľníci les budúcnosti
  7. Drevo v lese nie je dôkaz viny:Inšpekcia dala LESOM SR za pravdu
  8. Recept proti inflácii: investície do podnikových dlhopisov
  1. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 11 272
  2. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 5 707
  3. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 5 206
  4. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 591
  5. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 2 386
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 2 183
  7. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 1 805
  8. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým 1 679
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu