Mladí zostávajú dlhšie s rodičmi kvôli financiám

BRATISLAVA 8. novembra (SITA) - Mladí Európania žijú s rodičmi dlhšie ako v minulosti, pričom až 67 % to vysvetľuje finančnými dôvodmi. Nasledujú sebecké dôvody, pretože 37 % mladých považuje za pohodlnejšie ostať bývať u rodičov. 32 % mladých uvádza ako

dôvod nutnosť šetriť, aby mohli v budúcnosti lepšie začať. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky Európskej komisie Eurobarometer, uskutočneného na jar tohto roku medzi 1000 mladými ľuďmi vo veku od 15 do 24 rokov.

Najviac mladých Európanov považuje za najdôležitejšiu pri získavaní dobrej práce znalosť jazykov (44 %), znalosť počítačovej technológie (43 %) a dobré všeobecné vzdelanie (40 %). Kritérium jazykovej znalosti je najdôležitejšie v Španielsku (74 %), v Grécku (72 %), vo Fínsku (66 %) a Taliansku (65 %). Čo sa týka práce, väčšina mladých by zobrala akúkoľvek prácu, no za rôznych podmienok. Prevládajú dve hlavné podmienky - stabilita práce (u 18 %) a dobrý plat (taktiež u 18 %). Čím je nižšia vzdelanostná úroveň, tým je väčšie percento mladých, ktorí by zobrali akúkoľvek prácu za akýchkoľvek podmienok. V Portugalsku je stabilita práce dôležitá pre 31 % mladých, vo Francúzsku pre 22 %. Dobrý plat je najbežnejšou podmienkou v Írsku (28 %) a v Británii (22 %).

Asi jeden z dvoch mladých Európanov (52 %) získava finančné prostriedky od rodiny, a to najviac v Grécku (74 %) a v Taliansku (71 %). Zamestnanie alebo pravidelná práca je zdrojom financií až na druhom mieste - pre 35 % chlapcov a dievčat. Sami na seba zarábajú mladí ľudia najmä v Dánsku (63 %), v Británii (50 %) a v Írsku (50 %).



kh;hd

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  2. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  3. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  4. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  5. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  7. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  8. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  2. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL
  3. V Polkanovej zasadili dobrovoľníci les budúcnosti
  4. Drevo v lese nie je dôkaz viny:Inšpekcia dala LESOM SR za pravdu
  5. Recept proti inflácii: investície do podnikových dlhopisov
  6. Skupina UCED expanduje v Česku aj v strednej Európe
  7. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná?
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 11 052
  2. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 5 399
  3. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 5 171
  4. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 535
  5. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 2 518
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 2 247
  7. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým 2 094
  8. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 1 893
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu