Bratislava 3. októbra (TASR) - Tradičné čítanie úvah nad biblickým textom pre nasledujúci rok pod názvom Tesnou bránou 2005 vydalo vydavateľsvo ViViT v Kežmarku.
Publikácia vyšla v náklade 7500 kusov. Tradične ju pripravuje Modlitebné spoločenstvo Evanjelickej cirkvi augsburgského vyznania na Slovensku (ECAV), ktoré je súčasťou vnútromisijného života cirkvi.
Jedenásty ročník Tesnou bránou 2005 prináša duchovné úvahy na každý deň, v ktorých sa autori zamýšľajú nad vybranými biblickými textami zo Starej zmluvy a Novej zmluvy s aktuálnym odkazom pre súčasného čitateľa. Tentokrát v publikácii uverejňuje svoje zamyslenia 55 autorov z radov evanjelických farárov a faráriek, ako aj laických spolupracovníkov cirkvi. Na konci jednotlivých zamyslení je uvedený konkrétny cirkevný zbor ECAV na Slovensku, za ktorý sa môžu čitatelia pomodliť, informovala tajomníčka pre mediálnu komunikáciu Generálneho biskupského úradu ECAV v Bratislave Eva Bachletová.
Knižka Tesnou bránou sa v ECAV na Slovensku stala obľúbenou modlitebnou pomôckou, ktorá nielen biblicky a nábožensky vzdeláva, upevňuje vo viere, ale aj pomáha k duchovnému spojeniu čitateľov. Publikácia má 248 strán a je v predaji za 90.-Sk. Záujemcovia si ju môžu objednať na adrese - Vydavateľstvo ViViT, Hviezdoslavova 18, 060 01 Kežmarok, alebo na telefónnom čísle 052/452 5361.