14.-15. mája - Thajská mena (baht) je zasiahnutá masívnym útokom špekulantov, ktorí sú presvedčení, že spomaľovanie rastu thajskej ekonomiky a politická nestabilita signalizuje, že je najvyšší čas predávať. Thajsko a Singapur podnikajú spoločné intervenčné kroky na obranu bahtu. Zasiahnuté sú aj Filipíny. Centrálna banka zvyšuje overnight sadzbu o 1-3/4 % na 13 %.
19. júna - Amnuay Viravan, thajský minister financií, nekompromisný odporca devalvácie bahtu, rezignuje na svoj post. Jeho rozhodnutie má okamžitý vplyv na Filipíny, kde overnight sadzba rastie na 15 %.
27. júna - Thajská centrálna banka zastavuje činnosť 16 finančných krachujúcich spoločností.
30. júna - Thajský premiér vyhlasuje, že k devalvácii bahtu nedôjde.
2. júla - Thajská centrálna banka zavádza manažovanú flotáciu bahtu a žiada Medzinárodný menový fond o "technickú asistenciu". Reakciou je okamžitá devalváca bahtu o 15 až 20 %, ktorá končí na úrovni 1 USD = 28,80 THB. Filipínska centrálna banka je nútená intervenovať s cieľom obrany svojej meny (pesa).
3. júla - Filipínska cent. banka zvyšuje overnight sadzbu z 15 % na 24 %.
8. júla - Malajzská centrálna banka je nútená silne intervenovať s cieľom obrany ringgitu. Intervencia je úspešná a ringgit dosahuje maximum 2,5100/10.
11. júla - Filipínska centr. banka oznamuje, že umožní pesu pohybovať sa voči doláru v širokom pásme. Indonézska rupia začína byť negatívne ovplyvňovaná horeuvedenými udalosťami. Cent. banka rozširuje obchodné rozpätie rupie z 8 % na 12 %.
14. júla - MMF poskytuje Filipínam finančnú podporu 1,1 mld USD. Podmienky podpory sú podobné podmienkam MMF počas mexickej krízy v roku 1995.
24. júla - Dochádza k prudkému pádu mien. Malajzský ringgit poklesol na 38-mesačné minimum, pričom premiér vyhlasuje tvrdý útok na špekulantov. Hongkonský dolár si udržuje stabilitu, avšak neskôr vychádza najavo, že počas dvoch hodín nešpecifikovaného júlového dňa bolo na intervenciu venovaných 1 mld USD.
26. júla - Malajzský premiér označuje finančníka Georga Sorosa za zodpovedného z útoku na ringgit.
5. augusta - Thajsko zverejňuje reštriktívny plán oživenia finančného sektora. Centrálna banka ruší 48 problémových finančných spoločností, čím sa celý proces "prečisťovania" daného sektora dovršuje.
11. augusta - MMF zverejňuje plán záchrany thajského finančného trhu, zahŕňajúci poskytnutie pôžičky 16 mld USD od MMF a iných ázijských krajín.
13. augusta - Rupia sa dostáva pod silný tlak. Voči doláru klesá na historický rekord 2,682 a končí na 2,655.
14. augusta - Indonézia ruší systém riadenia kurzov prostredníctvom využívania fluktuačného pásma. Rupia klesá na úroveň 2,755.
16. augusta - Nemenované čínske zdroje oznamujú, že Čína je pripravená použiť 50 mld USD na obranu hongkonského dolára.
20. augusta - MMF schvaľuje udelenie pôžičky Thajsku vo výške 3,9 mld USD. Celková suma finančnej pomoci krajine tak rastie na 16,7 mld USD. Brunejsko neskôr pridáva k tejto sume 500 mil. USD.
4. septembra - Filipínske peso klesá voči doláru na historické minimum 32,43, avšak vďaka neskoršej intervencii centrálnej banky skončí na 32,38.
Ringgit prekonáva bariéru 3,000.
16. septembra - Indonézia plánuje oddialenie viacerých projektov v plánovanej hodnote 39 bil. rupií s cieľom znížiť rozpočtový deficit.
20. septembra - Malajzský premiér na konferencii MMF/Svetová banka v Hongkongu tvrdí, že obchodovanie na devízových trhoch je nemorálne a malo by sa mu zamedziť.
21. septembra - Soros označuje malajzského premiéra Mahathira za "postrach svojej krajiny".
1. októbra - Mahathir opakuje svoju výzvu na sprísnenie regulácie, resp. zrušenie obchodovania s devízami.
6. októbra - Rupia klesá na minimum 3,845.
8. októbra - Indonézia vyhlasuje, že požiada MMF o finančnú pomoc.
14. októbra - Vietnam zdvojnásobuje šírku povoleného fluktuačného pásma svojej meny na 10 % denného oficiálneho kurzu na každej strane pásma.
17. októbra - Malajzia prezentuje reštriktívny rozpočet s cieľom zastavenia pádu ekonomiky do recesie.
20. - 23. októbra - Hongkonský akciový trh utrpí najväčší pád v histórii. V predchádzajúcich 4 dňoch stráca index takmer štvrtinu svojej hodnoty. Príčinou je neistota z vývoja hongkonského dolára.
24. októbra - Hongkonský trh sa čiastočne spamätáva, avšak index sa stále nachádza na úrovni o 25 % nižšej ako na začiatku októbra.