ú úroveň len vtedy, keď sa s akciami klubu bude obchodovať na burze. Nemecký futbalový zväz trvá naopak na tom, aby bol zachovaný doterajší stav. V záujme tisícok menších a malých oddielov, ako tvrdí predseda zväzu Egidius Braun. Ten vychádza z doterajších dobrých obchodných výsledkov zväzu aj mnohých ligových mužstiev. Tak bola uzavretá so súkromnou televíznou stanicou SAT 1 zmluva o prenose ligových stretnutí až do roku 2000. Každý rok zaplatí SAT 1180 miliónov mariek - o polovicu viac, ako v minulej sezóne. Platená zakódovaná televízna stanica Premiera prenáša za niekoľko miliónov potom z každého kola ligy jedno z najzaujímavejších stretnutí. Rozpočet všetkých 18 klubov bundesligy je v tejto sezóne o 101 miliónov vyšší ako vlani a dosahuje 607 miliónov mariek. V minulom roku bola založená spoločnosť "Marketing spolkovej ligy" - spoločnosť predáva nielen suveníry jednotlivých klubov, ale aj napríklad kávové servisy, tričká a iné úžitkové predmety s logom Nemeckého futbalového zväzu. Oproti minulosti, keď sa liga hrala len v sobotu, znamenajú teraz zápasy jedného kola rozložené na piatok, sobotu a nedeľu vyššie príjmy nielen klubov, ale aj zväzu.
Uli Hoeness síce uznáva, že sa finančná situácia klubov od roku 1988 zlepšuje, ale to stále nestačí. Keby to bolo podľa Hoenessa, tak by bolo možné obchodovať s akciami Bayernu Mníchov už v roku 1999. Rovnaký názor má aj predseda ligového klubu Borussia Dortmund Gerd Niebaum a manažér Werderu Brémy Lemke. Naproti tomu sa prezident VfB Stuttgartu Gerhard Mayer-Vorfelder obáva, že v prípade, že budú futbalové kluby na úrovni koncernu, hrozí lige strata športovej rovnováhy. Na jednej strane bohaté, všemocné kluby, na druhej kluby, ktoré nemajú toľko finančných možností, čo by sa, samozrejme, prejavilo aj na ich výsledkoch. Najlepších hráčov by mohli kupovať len tí, ktorí by na to mali milióny mariek.
Rozhodnutie, či bude nemeckým futbalovým klubom umožnený prístup na burzu, padne v jeseni na konferencii Nemeckého futbalového zväzu. Egidius Braun sa domnieva, že väčšina delegátov, a tí sú z menších amatérskych klubov a klubov nižších futbalových líg, cestu na burzu zamietne. Väčšinu hlasov podľa neho nedostane ani návrh, aby stanovy boli rozšírené o paragraf, že futbalový klub nie je len spolkom, ale aj podnikom. Bayern Mníchov si zasa mnoho sľubuje od rozsudku Spolkového súdu. Ten v októbri vynesie rozsudok, ktorý zrejme umožní premenu špičkových futbalových klubov na akciové spoločnosti.
Nemecký futbalový zväz však argumentuje aj príkladom zo zahraničia. V Anglicku, kde už niekoľko klubov na burze obchoduje, to nebolo pre všetkých prínosom. Tak akcie druholigového klubu FC Milwallu mali nakoniec hodnotu len štyroch fenigov, a preto bol klub z účasti na burze vylúčený. A to by sa mohlo podľa Egidia Brauna prihodiť aj mnohým nemeckým klubom, ktoré si od cesty na burzu sľubujú miliónové zisky.