Mária Ďurišinová, generálna riaditeľka sekcie športu, detí a mládeže ministerstva školstva SR: „Je to veľmi negatívna správa. Nepočula som na tento plán Interu jediný kladný ohlas, len negatívne. Musím navyše dodať, že štadión bol postavený zo štátnych zdrojov. Je to daň bezbrehému rozdávaniu majetkov v minulých rokoch. Ministerstvo školstva je jednoznačne proti takémuto postupu, čo vyjadril minister Ftáčnik apelačným listom. Napriek rozhodnutiu sa samozrejme budeme pokúšať rokovať. Slovenský atletický zväz môže rátať s plnou podporou nášho ministerstva.“
František Chmelár, predseda Slovenského olympijského výboru a bývalý predseda organizačného výboru bratislavského mítingu: „Je to absurdné a nemysliteľné, aby Bratislava ako hlavné mesto bolo bez atletickej dráhy. Teraz, keď má Slovensko konečne atletickú halu, malo by prísť o dráhu v hlavnom meste? Neviem si to dosť dobre predstaviť. Treba hľadať riešenie, aj smerom k dráhe a aj smerom k mítingu.“
Vladimír Chmelko, predseda atletického odddielu Slávia STU Bratislava: „Rozhodnutie ma vôbec neprekvapilo. Bolo len otázkou času, kedy sa naň odhodlajú. Všade, kde na štadióne koexistujú atléti s futbalistami, sa objavujú väčšie či menšie problémy. Asi nikde na svete sa však neriešili takýmto extrémnym spôsobom, a stredajšie rozhodnutie je hanbou ľudí, ktorí zaň zdvihli ruku. Na druhej strane je však plánované odstránenie atletického oválu výsledkom chybnej politiky štátu v minulých rokoch, keď športové zariadenia celospoločenského významu, ako športové haly a štadióny, previedol do majetku telovýchovných jednôt, čiže de facto súkromných osôb, a stratil možnosť rozhodovať o ich osude. Ak raz štát do niečoho investuje nemalé finančné prostriedky, nemôže sa týchto hodnôt zbaviť len tak. Rozhodnutie Interu je prezentáciou arogancie moci.“ (sita)