Ivan ŠIMKO, podpredseda KDH: "Nijaký. Nazdávam sa, že základný politický zámer, ktorý mal Vladimír Mečiar pri tom, ako najskôr vyvolal a potom vyriešil politickú krízu, sa už naplnil. Premiér odštartoval kampaň za predčasné voľby. Čo sa bude diať v NR SR, má pre neho politicky už iba druhoradý význam."
Jozef MIGAŠ, predseda SDĽ: "Nastolíme do programu naše otázky spojené s doplnením OKO a s reorganizáciou Rady STV. Pokiaľ ide o otázky týkajúce sa NKÚ, budeme rokovať. Nastolíme aj problém rekonštrukcie Fondu národného majetku (FNM). Dôležité bude, či v pondelok v NR SR bude "osemdesiatdvojka" betón ako doteraz, alebo sa bude dať diskutovať. Spýtame sa SNS a ZRS, ako to mysleli pred prípravou 16. schôdze pri rokovaniach aj s opozičnými stranami s tým, že je nevyhnutné reorganizovať FNM. Z tohto hľadiska sa nič nezmenilo. Samozrejme, politické pohyby nastali, môže vzniknúť otázka, koľko zástupcov opozície vo FNM bude, kto z tejto opozície tam bude, či na akom poste. Nič sa však nezmenilo na tom, že opozícia má mať vo FNM zastúpenie."
Ján LANGOŠ, predseda DS: "Opäť upevnenú koalíciu - a SDĽ vyjde pravdepodobne naprázdno. Podľa všetkého nebude opozícia zastúpená v orgánoch FNM, ale považujem za pravdepodobné, že pri vytváraní nových okresných a krajských úradov budú niektoré funkcie obsadené i zástupcami SDĽ. A toto je ten obchod, ktorý bol za takzvanou vnútropolitickou krízou."
Béla BUGÁR, predseda MKDH: "Šanca, ktorá tu bola a mohla prispieť k demokratizácii jednotlivých kontrolných orgánov alebo možno aj orgánov parlamentu, sa nevyužila, ak nie prepásla. Očakávam aj vzhľadom na vyhlásenia členov vládnej koalície, že už nedôjde ani k rekonštrukcii orgánov FNM, ani k prijatiu takých zákonov, ktoré by vrátili stav našej legislatívy pred november 1994. Otázne sú aj mediálne rady. Samozrejme, je nutné skúmať, do akej miery je za takýto vývoj politickej situácie v SR zodpovedná SDĽ."
Autor: bog, jo