PIEŠŤANY, KOŠICE (SME - bel, TASR) - Titul miss Slovensko 1995 získala v sobotu večer v piešťanskom Dome umenia Iveta Jankulárová (vysoká 172 cm, s rozmermi 84-62-89), sedemnásťročná študentka zo Šale. K jej záujmom patrí štúdium jazykov (hovorí po nemecky a anglicky), zo športov atletika a v budúcnosti by sa chcela uplatniť vo svete módy. V každej finálovej disciplíne (rozhovor, módna prehliadka, promenáda v plavkách) figurovala v hodnotení 11-člennej medzinárodnej poroty na prvom mieste.
Prvou vicemiss sa stala 19-ročná študentka Zuzana Špatinová z Bratislavy (177, 84-59-89), druhou vicemiss Denisa Vanyová, 18-ročná študentka z Nových Zámkov (171, 83-58-89). Titul Miss sympatia určili čitatelia Nového Času a Smeny na nedeľu Zlatici Sivaničovej z Košíc (176, 89-64-92), ktorá sa však ako náhradníčka zo semifinále účasti vo finále vzdala, televízni diváci dali najviac hlasov Denise Vanyovej. Víťazka bude SR reprezentovať na Miss Universe, prvá vicemiss na Miss World.
V súťaži Miss SR '95, ktorú takisto v sobotu v Košiciach organizovala agentúra Oklamčák, zvíťazila devätnásťročná Jana Slúková zo Zuberca (178 cm, 88-59-89).
(Pozri Proti ženskej kráse... na 3. strane)
Autor: PIEŠŤANY, KOŠICE (SME - bel, TASR)