V 125 maratónoch sa J. Tuška ani raz nevzdal *NA SLOVÍČKO s JÁNOM TUŠKOM, 71-ročným bežcom z Komárna, veteránskym majstrom Európy

# Boli ste najstarším účastníkom nedávneho 11. ročníka Trnavského novoročného behu. Aké pocity vo vás zanechal?

"Tie najkrajšie. Na trnavskej trati vítam nový rok v maratónkach už tradične. Rád sem chodím. Beží sa vo veľmi peknej pešej zóne, jednej z najpôsobivejších na Slovensku. Okrem toho si vážim, že čestným štartérom Trnavského novoročného behu 1998 bol primátor mesta, ktorý prišiel osobne pozdraviť pelotón tejto prvej športovej akcie roka na celom Slovensku."

# Hovorí sa - ako na Nový rok, tak po celý rok. A európsky veteránsky šampión v maratónskom behu svojej vekovej kategórie chce zrejme úspešne pokračovať v bohatej športovej dráhe aj v roku 1998. Je to tak?

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

"Sedí to. Popri doterajšom prvenstve na ME veteránov nad 65 rokov, ktoré som získal v roku 1994 na klasickej maratónskej trati Marathon - Atény v Grécku, a striebornej medaile na rovnakom európskom podujatí v poľskej Wroclawi v roku 1992 hodlám potvrdiť formu aj v tohtoročnom súperení veteránskej spoločnosti starého kontinentu v Taliansku. Na tamojších majstrovstvách Európy pobežím päť, desať kilometrov a maratón medzi rovesníkmi nad 70 rokov. Chcem ukázať, že ešte stále nepatrím do starého železa."

# Akú máte doterajšiu maratónsku bilanciu?

"Odbehol som 125 klasických maratónov, teda dlhých 42 195 metrov. Pritom som sa ani raz nevzdal. Ten doteraz posledný maratón mi zapísali v minulom októbri na trati Malokarpatského maratónu, ktorá viedla z Trnavy do Horných Orešian a späť. Moje plány smerom k ME veteránov 1998 napovedajú, že kroniku maratónskych štartov ešte nemienim zatvoriť."

SkryťVypnúť reklamu

Autor: lies

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  2. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  3. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  4. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  5. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  7. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  8. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  2. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL
  3. V Polkanovej zasadili dobrovoľníci les budúcnosti
  4. Drevo v lese nie je dôkaz viny:Inšpekcia dala LESOM SR za pravdu
  5. Recept proti inflácii: investície do podnikových dlhopisov
  6. Skupina UCED expanduje v Česku aj v strednej Európe
  7. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná?
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 10 842
  2. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 5 072
  3. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 5 051
  4. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 486
  5. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu 3 738
  6. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 2 752
  7. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým 2 510
  8. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 2 282
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu