Z vydierania a nedovoleného ozbrojovania je obvinený 30-ročný muž z Banskej Bystrice. V októbri minulého roka po slovných konfliktoch a vyhrážkach žiadal od 36-ročného majiteľa firmy zaoberajúcej sa vývozom a dovozom dvojmiliónové odstupné. Začiatkom decembra ho ohrozoval nelegálne držanou pištoľou. Majiteľ sa s ním pustil do zápasu a zbraň, z ktorej vyšiel výstrel, mu vyrazil z ruky. Páchateľ vzápätí vytiahol druhú a štyrikrát vystrelil, ale netrafil. Podnikateľovi sa však nakoniec podarilo odzbrojiť ho.
Prevádzali štyroch Indov
Dvoch študentov z Brodského a nezamestnaného obyvateľa tej istej obce v okrese Skalica obvinili vyšetrovatelia z trestného činu nedovoleného prekročenia štátnych hraníc. Obvinených občanov zadržali v utorok večer na štátnych hraniciach medzi Slovenskom a ČR, keď sa snažili do Čiech previezť štyroch občanov Indickej republiky. Za prevoz mali sľúbenú odmenu po 4000 korún. Policajti zadržali aj občanov Indie, ktorí v útvare policajného zaistenia cudzincov čakajú na vybavenie náhradných cestovných dokladov a následné vyhostenie zo Slovenskej republiky.
Prepad čerpacej stanice
Na benzínovej čerpacej stanici v Hlohovci v stredu 30 minút po polnoci prepadol neznámy páchateľ 28-ročnú pracovníčku. Pod hrozbou použitia strelnej zbrane žiadal od nej peniaze. Poškodená sa zľakla a schovala sa pod pult. V tom čase vyšiel z vedľajšej miestnosti 35-ročný muž, ktorý zaútočil na lúpežníka stoličkou. Páchateľ na neho dvakrát vystrelil a prinútil obidvoch, aby si ľahli na zem. Potom z pokladne ukradol 13 tisíc korún a z miesta činu ušiel.