"Po roku 1990 sa zákonom o obecnom zriadení obciam a hlavne obecným zastupiteľstvám dala veľká úloha a zároveň veľká zodpovednosť - aby si svoje územné celky riadili sami prostredníctovm svojich orgánov. Poznám obce, kde to úspešne zvládli, ale aj obce, kde sa menej úspešne tejto úlohy zhostili. Je to aj preto, že viac ako polovica obcí na území Slovenska má do 500-1000 obyvateľov. Tam sa skutočne ťažko hľadajú ľudia ochotní ísť do zastupiteľstva, a keď sa aj nechajú zvoliť, nie sú možno ani na takej odbornej úrovni, aby rozhodujúce uznesenia zastupiteľstva posúdili z hľadiska zákona alebo aj potrieb obyvateľov."
# Z finančného hľadiska však väčšina obcí nemá peniaze na rozbeh investičných akcií.
"Tento problém je v celej republike. Je veľmi ťažké dať do obecných rozpočtov na rozvojové programy veľké prostriedky, keď nie sú v celom štáte. Takže to je úloha, aby sme počkali, kým bude štát výkonnejší."
# V minulom roku Nemšová dostala dotáciu zo štátneho fondu životného prostredia na výstavbu kanalizácie v miestnej časti Kľúčové ako na priroritnú akciu v rámci okresu. Závisí prideľovanie peňazí pre obce aj od priazne vládnej koalície, keďže v Kľúčovom máte postavenú vilu vy ako poslanec za HZDS?
"To nemalo s vládnou koalíciou nič spoločné. V Nemšovej je čistiareň odpadových vôd, ktorá nie je kapacitne využitá. V dvoch volebných obdobiach sme odkanalizovali veľkú časť Nemšovej, Ľuborče, a preto teraz bola prirodzene na rade časť Kľúčové. Tieto prostriedky prišli sčasti z mesta, sčasti z fondu a veľkú časť hlavného potrubia financujú Západoslovenské vodárne a kanalizácie."
# Budete aj v tomto roku požadovať dotáciu z fondu?
"Áno, mesto požiadalo."
# Opäť bude kanalizácia v Kľúčovom priroritnou v rámci Trenčianskeho okresu?
"V rámci okresu je to priorita a neposudzujem to ja, ale komisia okresného úradu životného prostredia, ktorá prihliada na najlepšie vložené prostriedky v ochrane životného prostredia. Myslím, že v rámci okresu sa rozhoduje veľmi seriózne, absolútne po odbornej stránke."