27 ROKOV
Najskôr búrlivá romanca, potom takmer okamžité zásnuby, ktoré však vystriedalo váhanie dlhé 27 rokov, než sa snúbenci konečne vzali. Svadba, ktorej predchádzal rekordne dlhý skúšobný čas, sa odohrala v sobotu v anglickom mestečku Little Sutton a šťastný pár sa volá John Fowles a Carol Campbellová. Pár sa zoznámil v jednom nočnom klube v Liverpoole, to sa písal rok 1971. Obidvaja si padli okamžite do oka a za mesiac a pol sa zasnúbili. Potom však, namiesto toho, aby sa vzali, si v roku 1982 kúpili spoločne dom, v ktorom spolu žili. "Požiadal som ju o ruku niekoľkokrát," vyhlásil 49-ročný John, ktorému Carol stále hovorila "nie". Až pri vlaňajších Vianociach sa to zmenilo a snúbenka nečakane povedala "áno". Reverend, ktorý ich sobášil, to komentoval slovami, že "tomu sa hovorí nebrať manželstvo na ľahkú váhu".
V kanadskom hoteli obslúžia aj zvieratá
Solventní návštevníci hotela Sutton Place v kanadskom Vancouveri sa môžu bez obáv ubytovať aj so svojimi štvornohými miláčikmi. A i keď sú veľmi zaneprázdnení, nemusia mať o osud svojho psíka či mačky žiadne obavy. Hotel totiž ponúka unikátne služby práve pre zvieratá. "Cestujúce" psy si počas dňa môžu vybrať z pestrej ponuky najrôznejších maškŕt, ktoré im obsluha donesie samozrejme až do izby. Či už ide o chutný krvavý steak, pochúťku z tuniaka s kaviárom či popcorn na dobrú noc. A k tomu všetkému minerálnu vodu Evian.
Za vreckovku 120 tisíc šilingov
Hodvábnu svadobnú vreckovku rakúskej cisárovnej Alžbety, známej pod menom Sisi, vydražili v sobotu vo viedenskej aukčnej sieni Dorotheum za 120 000 šilingov. Cena za jemne vyšívanú vreckovku, ktorú 24. apríla 1854 pri príležitosti sobáša s Františkom Jozefom I. vtedy 17-ročná Sisi dostala od svojej matky, sa tak vyšplhala na viac ako dvojnásobok odhadovanej sumy. Novým majiteľom sa podľa organizátorov aukcie stala anonymná telefonická dražiteľka z Nemecka. Na tento rok pripadá sté výročie Alžbetinej smrti, čo je predovšetkým v Rakúsku príležitosťou na usporadúvanie obrovského množstva podujatí.
Vymažte z mapy
meno Clintona
Zákonodarca z amerického štátu New Jersey je natoľko pohoršený sexuálnymi aférami prezidenta USA Billa Clintona, že požiadal štátnu legislatívu o vymazanie prezidentovho mena z mapy USA. Republikán Michael Carroll žije totiž v malom mestečku Clinton Township v štáte New Jersey. A aby toho nebolo ešte dosť, Carrollova sestra je obyvateľkou neďalekého mesta Town of Clinton. Aké mená navrhuje nespokojný obyvateľ pre tieto mestá? "Jednoznačne Reagan Township a Town of Reagan," tvrdí M. Carroll: "Na počesť bývalého prezidenta." Obyvatelia týchto miest však nie sú nápadom príliš nadšení a považujú ho za zbytočné plytvanie peňazí daňovníkov.