Vďaku Internetu sa druhý raz narodila nemenovaná Britka zo severného Anglicka, ktorá sa pre osobné problémy pokúsila o samovraždu. Niekoľko hodín predtým, ako prehltla prášky proti depresii a požila alkohol, poslala cez Internet správu, že je odhodlaná vziať si život. Odkaz si na druhej strane Atlantického oceánu prečítal Američan, ktorý okamžite zalarmoval políciu. Tej sa podarilo vypátrať, že adresa dotyčnej je v Británii. Päť hodín po požití tabletiek sa do jej bytu dostali pracovníci pohotovostnej služby a nešťastnicu zachránili. "Ako psychiater som sa vo svojej kariére nikdy nestretol s tým, že by Internet slúžil ako prostriedok na šírenie samovražedných úmyslov," vyjadril sa pre BBC Dr. Sean Lynch z nemocnice v Leedse, kam bola dotyčná prevezená. Jej zdravotný stav je uspokojivý.
RAKÚŠANIA NESKôR,
ALE DLHŠIE
Rakúšania sa ženia a Rakúšanky vydávajú v stále neskoršom veku, ale ich manželstvá trvajú dlhšie, oznámil štatistický úrad. Predvlani mali ženy v čase, keď manželstvo uzatvárali, 29 rokov a muži dokonca 32 rokov. Údaj zahŕňa aj ďalšie sobáše vdov a vdovcov a nové manželstvá, ktoré uzavreli ľudia niekoľko rokov po rozvode minulého zväzku. Ešte v roku 1980 mali rakúski ženísi a nevesty o 4 roky menej. Priemerné manželstvo však v druhej polovici 70. rokov trvalo 9 rokov, zatiaľ čo v súčasnosti manželia spolunažívajú o dva roky dlhšie.
PRVOMÁJOVÉ KONVALINKY
Okrem najrôznejších sprievodov a manifestácií sú vo Francúzsku tradičným symbolom prvého májového dňa kytičky konvaliniek. Pôvodne účastníci nosili v prvomájových sprievodoch v minulom a na začiatku nášho storočia v klope šípovú ružu, ktorú však postupne nahradzovali konvalinky. Oficiálneho posvätenia sa im dostalo 30. apríla 1947, keď bol vo Francúzsku 1. máj ako Sviatok práce ustanovený za voľný deň. Konvalinky sa predávajú už v predvečer Prvého mája, v samostatných kytičkách, s ružou alebo ako sadenice. Od včerajšieho rána vyrástli stovky improvizovaných stánkov predavačov s konvalinkami pri staniciach metra a pri pekárňach, ktoré boli ako jediné obchody otvorené. Mládež predáva konvalinky aj na križovatkách. Tradíciu dodržal aj prezident Jacques Chirac, ktorý dostal kyticu konvaliniek od delegácie zamestnancov potravinového depa v Rungis, ktoré zásobuje potravinami väčšinu parížskej aglomerácie.
SAMOVRAŽDA
V PRIAMOM PRENOSE
Najprv sedel vo svojom nákladnom aute, odstavenom pri jednom z diaľničných výjazdov, hladkal psa, popíjal z plechovky, hovoril do mobilného telefónu a nervózne sa pohrával s batohom. Potom začalo auto horieť, muž z neho vybehol, strhol zo seba horiaci odev, rozvinul protestný plagát, polonahý niekoľkokrát vystrelil z brokovnice do vzduchu a potom sa zastrelil. To všetko mohli vo štvrtok vidieť diváci losangelskej televízie v priamom prenose. Scénu, ktorá sa odohrala na hlavnej diaľnici neďaleko medzinárodného letiska v Los Angeles, zachytil kameraman z vrtuľníka, ktorý si prenajíma
miestna televízna stanica. Podľa
miestnej polície telefonoval muž, neskôr identifikovaný ako Daniel V. Jones (40), na stanicu Kalifornskej diaľničnej služby, aby sa jej príslušníkom zveril so svojou nenávisťou voči americkým organizáciám zabezpečujúcim prevádzku zdravotníckych zariadení, takzvaným zdravotným manažérom (HMO). Na plagáte, ktorý rozvinul, taktiež bolo napísané: "HMO sú tu len pre peniaze! Žite slobodne, bezpečná láska alebo smrť!"