Na víkendovom summite EÚ jej lídri vymenovali 11 krajín, ktoré sa pripoja k menovej únii od januára 1999, a schválili Wim Duisenberga na čelo novej centrálnej banky.
Dolár klesol v utorok voči marke na najnižšiu úroveň za 3,5 mesiaca, zasiahnutý rastúcou vierou, že spoločná európska mena (euro) bude zavedená v riadnom termíne 1. januára 1999. Dolár poklesol aj voči japonskému jenu, pretože medzi dílermi vládli obavy, že japonská centrálna banka sa môže pokúsiť o podporu svojej meny. Americký minister financií Robert Rubin totiž varoval japonskú vládu, že Japonsko nesmie používať slabý jen na oživenie ekonomického rastu.
Dolár skončil v utorok voči marke na úrovni 1,7685 DEM, čo v porovnaní s predchádzajúcim dňom predstavuje pokles z pondelkových 1,7793 DEM. Voči japonskému jenu sa oslabil dolár z 133,08 JPY na 131,60 JPY.
Dolár v stredu vzrástol voči jenu po tom, čo sa tokijské akcie oslabili uprostred obnovených obáv v súvislosti so stagnujúcou japonskou ekonomikou. Voči marke dolár poklesol v dôsledku narastajúcej dôvery investorov v novú európsku menu.
Na trhu sa opäť objavili obavy, že opatrenia Japonska nie sú dostatočné pre stimuláciu ekonomického rastu ako aj indonézskej meny, dvoch kľúčových faktorov poklesu jenu. Japonské akcie poklesli po vyhlásení generálneho sekretára japonskej vládnucej Liberálno-demokratickej strany Koichiho Kata. Kato sa vyjadril proti zníženiu daní a varoval pred možnými bankrotmi bánk.
Podľa dílerov rastúca dôvera na trhu v novú európsku menu euro podporila nákupy mariek, keďže nemecká mena sa v súčasnosti považuje za "zástupcu" eura. Nákup mariek oživilo aj vyhlásenie člena rady nemeckej centrálnej banky Guntrama Palma. Podľa neho centrálna banka nevenuje zvýšenú pozornosť posledným posilneniam marky. K spomaleniu rastu meny došlo po tom, čo ďalší člen rady banky Ernst Welteke uviedol, že v súčasnosti nie je zvýšenie úrokových sadzieb potrebné.
Americký dolár vo štvrtok mierne vzrástol voči väčšine hlavných mien v dôsledku negatívnej reakcie investorov na nepokoje v Indonézii. Problémy v krajine zapríčinili pokles jenu a zároveň zvýšili obavy z ďalšieho oslabenia krízových ekonomík v juhoázijskej oblasti.
Dolár ukončil celotýždenný pokles, ktorý nasledoval po formálnom sobotňajšom schválení EMÚ a euro meny na pozitívnej úrovni. Rast stimulovalo aj vyhlásenie prezidenta nemeckej Bundesbanky Hansa Tietmeyera, podľa ktorého v súvislosti so zavedením euro Nemecko ani iné európske štáty momentálne neuvažujú o zvýšení úrokových sadzieb krajiny. Očakávania vyšších úrokových sadzieb v Európe sa zvýšili po tom, čo Dánsko, ktoré odmietlo vstúpiť do EMÚ, zvýšilo počas tohto týždňa svoje úrokové sadzby.
V piatok dolár skončil na zmiešaných úrovniach, keď poklesol voči jenu uprostred obáv z intervencie japonskej centrálnej banky, avšak posilnil sa voči európskym menám po zverejnení slabších marcových ekonomických ukazovateľov Nemecka a silných amerických údajov o zamestnanosti.
Americký minister financií Robert Rubin sa stretol so svojím japonským náprotivkom Hikaru Matsunaga, pričom sa dohodli, že budú pokračovať v spolupráci v oblasti ekonomickej i menovej. Dolár v piatok skončil na úrovni 1,7693 DEM/USD oproti štvrtkovým 1,7670 DEM/USD. Voči jenu poklesol z 133,32 JPY/USD na 132,84 JPY/USD.