sťami aj naďalej opúšťajú tisícky cudzincov. V uliciach včera hliadkovalo 10 000 vojakov s obrnenými vozidlami, aby zabránili ďalšiemu zvyšovaniu bilancie škôd - viac ako 3000 budov, 950 áut a 500 motocyklov bolo zničených alebo poškodených, poriadkové sily zadržali viac ako 1000 osôb.
Znepokojenie nad situáciou v Indonézii včera vyslovil pri svojom tradičnom nedeľnom prejave pápež Ján Pavel II. Hlava katolíckej cirkvi vyzvala na dialóg a rešpektovanie práv občanov aj zákonov. I keď sa situácia v Djakarte upokojila, nie je isté, ako sa vyvíja v ďalších oblastiach krajiny. V sobotu boli nepokoje hlásené aj z miest Medan, Boyolali, Karanganyar a Sukohardjo.
Predstaviteľ indonézskej vládnucej strany Golkar a bývalý minister životného prostredia Indonézie Sarwano Kusumaatmadja včera v Djakarte vyhlásil, že prezident Suharto musí odstúpiť z funkcie a odovzdať svoj úrad armádnemu veliteľovi. Minister, ktorý bol vo funkcii do marca tohto roku, povedal pre tlačovú agentúru Reuters, že je v kontakte s ministrom obrany generálom Wirantom, druhým najmocnejším mužom v krajine a obaja majú na to ten istý názor. Komentár bývalého člena vlády je prvým potvrdením hlbokých rozporov medzi vládnucou elitou na zotrvanie 76-ročného prezidenta Suharta vo funkcii. Podľa S. Kusumaatmadju by vládu v krajine mal prevziať 51-ročný kariérny dôstojník Wiranto, na ktorého sa ľudia spoliehajú, je naklonený zmenám vo vláde a požíva úctu veľkého počtu dôstojníkov. Suharto údajne odmieta uznať, že čas, keď bol pre krajiny užitočný, už dávno pominul. Navyše, informácie o protekcionizme jeho šiestim extrémne bohatým deťom a zneužívaní moci sa už stali povestnými nielen v Djakarte, ale na celom svete. Bývalý minister komentoval aj nedávne demonštrácie, ku ktorým došlo podľa neho aj vďaka rozporom vnútri armády medzi prívržencami a odporcami Wiranta. Ak súčasný prezident a jeho viceprezident Habibie neodstúpia, predpovedá bývalý minister životného prostredia ďalšie násilné demonštrácie.