ska, Japonska a Ruska zároveň dohodli na programe budúceho summitu, ktorý sa uskutoční o rok 18. až 20. júna v Kolíne nad Rýnom.
Medzi témami birminghamského summitu figurovala súčasná kríza v ázijských krajinách, politická situácia v Indonézii, jadrové skúšky, ktoré vykonala India, zintenzívnenie boja proti kriminalite a oddĺženie najchudobnejších krajín. Od piatku sa prezidenti a premiéri priemyselných veľmocí venovali dvom najpálčivejším otázkam posledných dní: situácii v Indonézii a jadrovým skúškam v Indii. V sobotu vo vidieckom sídle, kam sa presunuli na pozvanie britského premiéra Tonyho Blaira, politici prijali plán boja proti organizovanému zločinu a rozhodli sa urýchliť procedúry odľahčenia dlhov najchudobnejších krajín. Predstavitelia G8 prediskutovali aj problematiku globálnych počítačových sietí, ktorým hrozí pri prechode do nového tisícročia kolaps.
Hovorca ruského prezidenta Borisa Jeľcina počas summitu oznámil, že Jeľcin sa nevzdal kvôli kríze vyvolanej indickými jadrovými skúškami plánu uskutočniť koncom roka návštevu Indie. Jeľcinova návšteva v Indii v dňoch 6. až 8. decembra má podľa Jastržembského prispieť k posilneniu vzťahov medzi obidvoma krajinami.
Za urýchlené odľahčenie dlhmi zaťažených chudobných rozvojových krajín demonštrovalo v sobotu v Birminghame približne 50 tisíc ľudí. Účastníci demonštrácie utvorili okolo miesta zasadania predstaviteľov G8 9 kilometrov dlhú ľudskú reťaz, ktorá mala symbolizovať osud najchudobnejších krajín sveta ako "otrokov ich dlhov". Účastníci summitu sa však v čase konania demonštrácie nachádzali vo Weston Parku, ktorý je vzdialený od mesta Birminghamu približne 40 kilometrov.
Konečnou bodkou za summitom bola pieseň legendárnych Beatles All you need is love, ktorú si spolu s Chrisom Reom zanôtili všetci prominentní hostia.