a preto požadujú zatvorenie elektrárne postavenej na základe zastaranej technológie, napísal v stredajšom vydaní poľský denník Žycie v článku s titulkom Neďaleko od cintorína.
Denník cituje kritikov výstavby elektrárne, ktorí považujú kombináciu ruskej a západnej technológie za nedôveryhodné riešenie. V rozhovore pre denník uviedol Franz Meister, špecialista na jadrové elektrárne z rakúskej Spolkovej agentúry pre životné prostredie, že pri nedávnej inšpekcii v Mochovciach bola medzinárodnej komisii znemožnená dôsledná kontrola pripravenosti objektu na spustenie do prevádzky. Popri negatívach Žycie cituje i upokojujúce slová poľského experta Jacka Sczurka. Ten uviedol, že Mochovce sú na tom podstatne lepšie, než podobná elektráreň v Bulharsku, ktorá je povestná svojimi haváriami. Na inom mieste denník píše, že Slováci síce umožňujú kontrolu, ale neukazujú všetko. "Hrajú sa na Saddáma Husajna?" kladie komentátor otázku a dodáva, že by to nebol prvý príklad zhoršovania vzťahov so susednými krajinami, ktoré zapríčinila Bratislava.
"Zamilovanie premiéra Mečiara do nedemokratických praktík vysunulo Slovensko zo skupiny vážnych kandidátov na členstvo v NATO i v Európskej únii. Ak nenastane zmena ovzdušia v našom regióne, Slovensko sa stane izolovaným štátom. A o také Slovensko sa skôr alebo neskôr prihlási Rusko, ktoré buduje východoeurópsku Ligu zlých chlapcov (Lukašenko, Miloševič, Mečiar). Potom už nebudeme (Poľsko) mať, spolu s Čechmi, Rakúšanmi a Maďarmi, žiadny vplyv na dianie v Bratislave," uzatvára denník komentár k Mochovciam.