eho vokalistu sa stal dominantný člen novej skupiny Sexy Dancers, v ktorej s klávesistom Romanom Holým, známym z televízneho Kinoboxu, v rytme soulu a funky „sexuálne tancujú“ gitarista Miroslav Chyška, trombonista Filip Jelínek a vášnivo dynamická speváčka Dara Rolins. Súčasťou albumu v netradičnej forme 1,5 CD (druhý desaťminútový minikompakt obsahuje iba tri skladby) je okrem výpravného bookletu i slovník použitých anglických výrazov a vložený klas suchého obilia. Podľa čierneho humoru Holého, ktorého priateľka - herečka Aňa Geislerová - sa spolupodieľala na textoch, je určený na bochník chleba po možnej svetovej katastrofe. Tá však v prípade mimoriadne vydareného albumu nehrozí. Singlovému hitu Some People robí spoločnosť 15 ďalších, vrátane ukážkového funky Groovy Luvah.
Soul Asylum: Candy from a Stranger * Keď speváka a gitaristu Davida Pirnera v sedemnástich vyhodili zo strednej školy, založil si skupinu Loud Fast Rules, z ktorej sa v roku 1984 (s debutovým singlom Say What You Will) zrodila americká hviezda Soul Asylum. Obdobie nekonečného koncertovania, o ktorom dlhý čas neprajná kritika zlomyseľne hlásala, že ak ste v druhej polovici 80. rokov bývali v USA, Soul Asylum určite hrali vo vašom meste dvakrát, vystriedal úspech až po vydaní albumu Grave Dancers Union. So Saudkovou fotografiou na prebale a s hitom Runaway Train, ktorý si obľúbil i prezident Bill Clinton. Celý svet si síce myslel, že prišla nová kapela, ale o punkrockovej minulosti, ktorej odkaz v tvorbe dodnes cítiť, najvernejšie publikum dobre vedelo. Filozofiu spoločenského mementa Runaway Train, ktorého videoklip sprevádzali fotografie stratených detí, rozvíja názvom (Sladkosť od neznámeho) i pochmúrnym obalom (s batoľaťom vypovedajúcim na súde) aj nová kolekcia 11 piesní. V náladách rýchleho spevného rocku, sčasti melancholického pátosu, ale najmä premýšľavého tempa vrcholiaceho v silnom závere albumu.
Imani Coppola: Chupacabra * Obalu debutu speváčky Imani Coppola, pomenovaného španielskym termínom pre démona živiaceho sa kozou krvou, sa báť netreba, aj keď na ňom sama vyzerá ako mystická siréna hovejúca si na zelených pláňach vystrihnutých zo sprievodcu Tirolskom. Dojem iba umocňuje neďaleká jalovica, ale necelú hodinku rodáčka z Long Islandu, označovaná za Becka v sukni, nejódluje ani netrhá rozkvitnuté plesnivce. Energicky zvonivý mix hip-hopu, rocku, soulu a rhythm and blues je plný retropodkladov i gitarových liniek, rovnako hravo ako zvuky miesi formy i kultúry a naozaj to stojí za to.
(dík)