zaujímavosti

Platini sa bál penált, Pelé na ne neveril

Prípadný penaltový rozstrel, ktorý by podobne ako pred štyrmi rokmi mohol rozhodnúť o majstrovi sveta, nedal spať významným osobnostiam svetového futbalu. Bývalé hráčske veličiny Platini a Pelé k problému zaujali verejný postoj. Platini je Francúz a mužstvo jeho krajiny bolo jedným z finalistov. Aj preto sa v jeho názore skrývala istá obava. "Dúfam, že na penalty nedôjde," vyjadril sa predseda organizačného výboru. "Je oveľa lepšie, ak sa majstrom sveta stane niektoré z mužstiev vďaka výkonu v hre, než keď rozhodne zahodená penalta," dodal. Brazílčan Pelé naopak fandil svojim krajanom, ktorých mužstvo v roku 1996 v USA získalo zlaté medaily práve až po penaltách, keď ani v predĺžení ich finálového stretnutia s Talianskom nepadol gól a po 120 minútach bol stav 0:0. "K tomu tohto roku nedôjde," mienil Pelé.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Jacquet potvrdil,

že po MS skončí

Nech dopadne finále MS pre Francúzov s Brazíliou akokoľvek, Aimé Jacquet opustí funkciu reprezentačného trénera. Päťdesiatšesťročný kouč je odhodlaný dodržať slovo, ktoré dal už pred začiatkom turnaja, hoci prípadný finálový úspech mohol z neho urobiť národného hrdinu. "Už pred časom som povedal, že po MS odídem. Nemám vo zvyku meniť svoje rozhodnutia," vyhlásil Jacquet v Clairefontaine, sídle francúzskeho výberu.

Reklamný šot z finále stál 250 000 dolárov

Za polminútový reklamný šot, vysielaný cez prestávku včerajšieho finále futbalových MS medzi Francúzskom a Brazíliou, si výhradný vlastník vysielacích práv v krajine, kanál TF1, účtoval rekordných 250 000 dolárov (približne 8 750 000 Sk). Včerajší prenos malo sledovať viac divákov, než koľko ich reprezentácii "galského kohúta" fandilo v semifinále proti Chorvátsku (asi 20 000 000).

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  3. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  6. Probiotiká nie sú len na trávenie
  7. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 348
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 5 922
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 690
  4. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 3 158
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 2 813
  6. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 2 174
  7. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 688
  8. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 610
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu