o tejto otázke referendum.
m Nemyslíte si, že to bude pre HZDS mobilizujúci volebný motív?
"Nech zbierajú. My im povieme - good luck - veľa šťastia. Bude paradoxné, že tí, ktorí všetko sprivatizovali a tí, ktorí obchádzajú zákony pri IRB a VÚB, začnú podpisovú akciu. My sme nazbierali dvakrát po 500 tisíc podpisov a vieme, čo to znamená. Náš program je jasný, energetické siete privatizovať nechceme. Zasadzujeme sa však za vstup kapitálu do energetiky tak, aby jej pomohol a zlepšila sa ekológia. Ak sa to bude privatizovať, potom jedine tak, aby ľudia dostali za dlhopisy peniaze, a nie, aby vznikol nový Rezeš alebo Konárik."
m Je snaha o vypísanie referenda aj dôsledok obáv HZDS z výsledku volieb, že nebude môcť podstatnejšie formovať ďalšiu stratégiu slovenskej energetiky?
"Je to jednoznačne prejavom slabosti HZDS a toho, že sa boja, čo bude po voľbách. Chcú sa zakopať a využiť posledné kroky na to, aby ich hospodárska moc vzrástla. Z hospodárskeho zázemia chcú potom takto politicky prepletení sťažovať život budúcej vláde. HZDS si však šliape po jazyku. Keď sme presadzovali referendum o priamej voľbe prezidenta, HZDS tvrdilo, že referendom sa nedá prijať zákon a že to záleží na slobodnom rozhodnutí poslancov. Referendum je politický humbug. Aj keby ľudia povedali tisíckrát áno, aby sa prijal ústavný zákon o neprivatizovaní plynu a energetiky, musí ho prijať parlament. Dôležité je, ako dopadnú voľby."