Neočakáva sa, že by Clinton ponúkol nejakú novú finančnú pomoc.
ODZBROJENIE A BEZPEČNOSŤ - Očakáva sa, že Clinton vyvinie nátlak na ruskú Štátnu dumu, aby ratifikovala dohodu START-2, ktorá znižuje počet rozmiestnených ruských a amerických jadrových hlavíc na maximálne 3 500 na oboch stranách. Clinton a Jeľcin chcú presadiť dohodu START-3, ktorá by umožnila ešte zásadnejšie zníženie. Jeľcina a Clintona znepokojujú jadrové testy, ktoré prebehli v máji v Indii a v Pakistane. USA tiež znepokojuje ruský predaj civilnej technológie Iránu. Nezhoda v rozšírení NATO nie je natoľko v popredí vzťahov ako pri poslednom summite.
REGIONÁLNE OTÁZKY - Bosna a Kosovo: USA uvažujú o použití sily NATO na ukončenie srbského zásahu proti etnickým Albáncom. Rusko má tradične dobré vzťahy so Srbskom a odmieta použitie sily. Irak: Washington viedol medzinárodný nátlak na zachovanie ekonomických sankcií OSN voči Iraku a jeho donútenie, aby umožnil zbrojným inšpektorom OSN neobmedzený prístup. Rusko nástojilo na zrušení sankcií v nádeji, že to pomôže Bagdadu splatiť dlhy z čias sovietskej éry. Afganistan: Rusko znepokojujú úspechy hnutia Taliban, obáva sa rozšírenia fundamentalistického islamu do strednej Ázie. Jeľcin však vyjadril rozhorčenie nad americkými útokmi na údajné teroristické bašty v Afganistane a Sudáne po bombových útokoch na dve americké veľvyslanectvá vo východnej Afrike.
MEDZINÁRODNÝ TERORIZMUS - Americké letecké útoky v Sudáne a Afganistane možno predebatovať v kontexte boja proti terorizmu. Obaja vodcovia sa zaviazali spolupracovať v tomto boji. (REUTERS)