Autorom aktuálneho príkladu využitia marketingovej medzery je Christian Poincheval, riaditeľ rozhlasovej stanice vo francúzskom Le Mans. Skúsený rozhlasák vymyslel praktický politický magazín určený návštevníkom miest, kam chodia aj králi pešo. Magazín na toaletnom papieri s názvom Petit Lutin (Malý šibal) raz za mesiac v krátkosti poinformuje o politickom a kultúrnom dianí vo Francúzsku. Po prečítaní je určený na okamžité použitie. Podobné pole pôsobnosti si zvolil aj rakúsky reklamný manažér Herbert Witschnig. Jeho reklamná agentúra ToilAd (Toilet Advertising) totiž umiestňuje reklamné nápisy na toaletách. Podľa Witschinga má človek jedine tu dosť času na čítanie, pričom optimálny je aj dosah reklamy - veď každý raz musí.
NEBEZPEČNÁ MTV
Mladí militantní moslimovia v indickom Kašmíre vyzvali obyvateľstvo, aby prestalo sledovať vysielanie hudobnej stanice MTV a filmových kanálov. Argumentujú tvrdením, že ich programy sú neislamské a neetické. V provinčnej metropole Šrínagar a iných oblastiach už niekoľko káblov prerezali. Domácnosti napojené na rozvody zároveň dostali výstrahu pred sledovaním programov, ktoré "rušivo zasahujú do miestnej kultúry a etiky". Prevádzkovateľom sietí adresovali dobre mienenú radu šíriť len stanice uvedené na špeciálnom zozname. "Schválené" sú napríklad programy pakistanskej štátnej televízie, CNN, Discovery Channel či BBC.
JEĽCINOVA BUDÚCNOSŤ
Manželka ruského prezidenta Naina Jeľcinová "nevidí nič hrozné" na prípadnom odstúpení svojho manžela z funkcie. "Potom budeme konečne žiť ako všetci normálni ľudia, " vyhlásila počas včerajšieho stretnutia s redaktormi a čitateľmi časopisu Domašnij očag v Moskve. "V každom prípade na tom nevidím nič hrozné, boli sme už v rôznych situáciách. A celkove som optimistka," vyjadrila sa Naina Jeľcinová. Dodala, že "ak bude môcť, pôjde s radosťou pracovať". Ďalej ubezpečila, že aj napriek tvrdeniu ruskej tlače ona ani jej dcéra Tatiana Djačenková nemajú na prezidenta žiadny vplyv. "Muž nikdy mňa ani nikoho z našej rodiny neposlúchal, tak to bolo po celý život," povedala. Na schôdzke s čitateľmi sa zúčastnila aj manželka amerického prezidenta Hillary Clintonová, ktorá sprevádza manžela na prebiehajúcom rusko-americkom summite.
EUTANÁZIA PROTIZÁKONNOU
Zákon, ktorý zakazuje "samovraždu" za lekárskej asistencie, vstúpil v utorok do platnosti v štáte Michigan (USA), pričom jeho najväčší odporca Jack Kevorkian, známy ako "doktor samovražda", dal už najavo, že ho bude ignorovať. Včera to oznámila agentúra AFP. Podľa svojho tvrdenia doktor od roku 1990 asistoval asi pri stovke eutanázií. Takúto prax možno zatiaľ kvalifikovať ako zločin, za ktorý hrozí až 5 rokov väzenia a pokuta 10 tisíc USD. K zneniu zákona umožňujúcemu lekárom v istých presne stanovených podmienkach ukončiť ľudský život sa 3. novembra v referende vyslovia aj občania Michiganu. (TASR, ČTK)