V kauze Markíza sa diváci zrejme najviac obávajú, či sa v čase pred voľbami alebo po nich nezmení pod vplyvom vonkajšieho zásahu doterajšie spravodajstvo, ktoré sa vo veľkej miere podieľa na vysokej dôveryhodnosti tejto televízie. Preto sme viacerých pracovníkov TV Markíza oslovili dvoma otázkami: Pociťujete isté obmedzovanie vašej spravodajskej činnosti? Čo by ste považovali za neúnosný zásah do vašej práce?
Ľubomír Lintner, vedúci vydania Televíznych novín TV Markíza: "Žiadne zasahovanie oproti obdobiu pred vznikom tejto kauzy nie je. Za neúnosný zásah by som považoval, keby prišiel pokyn, aby sa objektívne nereflektovalo skutočné reálne dianie pred voľbami v spoločnosti."
Soňa Bullová: "Zatiaľ som počas môjho pôsobenia v Markíze ani počas uplynulých kritických týždňov nepocítila nijaké formy nátlaku. I keď stále existuje obava, že by k tomu mohlo dôjsť práve vzhľadom na to, že je volebné obdobie. Myslím si, že ak by to niekto využil, bola by to preňho medvedia služba. Za neúnosný zásah by som považovala manipuláciu s textom a so strihom príspevku, prípadne, keby sa vyžadovalo spravodajské pokrytie akcie, pričom by bolo jasné, že je to účelový materiál."
Daniel Krajcer: "V mojej konkrétnej práci politického reportéra žiadne obmedzenia momentálne nepociťujem. Za neúnosný zásah by som považoval, keby som ich pociťoval."
Anna Ghannamová, zástupkyňa šéfredaktora spravodajstva: "Nie, v tejto chvíli nepociťujem, iba ak neúnosný psychický tlak a únavu vyplývajúci z posledných udalostí. Zatiaľ si s tým aj s kolegami vieme poradiť. Za neúnosný zásah by som považovala to, keby sa opäť stalo to, čo sa stalo 17. augusta, keď pri strihaní spravodajského materiálu stála za mojím chrbtom pani Volzová a jej ozbrojení bodyguardi." (rk)