. V tejto súvislosti sme sa spýtali predstaviteľov politických strán, ako vnímajú STV, ktorej vysielanie podľa odborníkov na médiá stratilo verejnoprávny charakter.
JÁN BUDAJ, SDK: "Hranica medzi nactiutŕhačstvom s využitím poloprávd a nactiutŕhačstvom založenom na absolútnom klamstve je veľmi tenká. Nevnímam túto udalosť ako niečo výrazne nové v praxi STV. Myslím, že kompromitačné vysielanie proti predstaviteľom KDH a SDK a ďalším stranám opozície iba utvrdí demokraticky orientovaných voličov v tom, že je potrebná zásadná zmena, ktorá definitívne zamedzí zneužívaniu verejnoprávnej televízie v prospech straníckych záujmov."
PETER WEISS, SDĽ: "Vzniká zásadná otázka, prečo STV vychádza s týmito kauzami tesne pred koncom volebnej kampane. Prečo s nimi neprišla napríklad pred rokom. Terčom diskreditačnej kampane sú všetky opozičné strany a STV by urobila lepšie, keby pátrala po pozadí výroku prezidenta FNM Š. Gavorníka, ktorý minulý rok verejne priznal, že nadobúdateľmi majetku v privatizácii po novembri 1994 sa stali aj vysokopostavení politici. To by bola mediálna bomba, páni z STV!"
PAVOL HAMŽÍK, SOP: "Vnímam to ako súčasť diskreditačnej kampane voči opozícii. SOP má s tým svoje skúsenosti. Predpokladám, že takto to vníma aj väčšina občanov."
GYULA BÁRDOS, SMK: "Čím bližšie sme k voľbám, tým radikálnejšie sa STV prejavuje. Namiesto verejnoprávnej televízie je jasné, že je to televízia HZDS. To, čo robí s predstaviteľmi opozície, jasne dokazuje, že súčasné vedenie STV je poslušné vedeniu HZDS. Asi si uvedomuje, že iba víťazstvo HZDS ich môže udržať tam, kde sú, a preto nevyberajú žiadne prostriedky." (sp)