deň v skratke

VÝROČIE HAVÁRIE

Pri príležitosti prvého výročia havárie vrtuľníka Záchrannej dopravnej a zdravotníckej služby (ZDZS) osadili včera na mieste tragédie v Bratislave pamätnú tabuľu. Pred rokom pri transporte novonarodeného dievčatka z Dolného Kubína do bratislavskej Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou havaroval v lese neďaleko časti Kramáre vrtuľník menovanej služby. Následkom tragédie prišli štyria ľudia vrátane malej pacientky o život. Na pietnom akte sa zúčastní vedúci úradu Ministerstva zdravotníctva SR Michal Ondrejčák, riaditeľ ZDZS Bratislava Ján Kovalčík, príbuzní a spolupracovníci obetí.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

VÝSTAVA detí z jarovníc PREDĹŽENÁ

Do konca januára predĺžili v Šarišskej galérii v Prešove výstavu prác detí z Jarovníc, ktorá tam pod názvom Farebný svet rómskych detí pôvodne mala trvať len do prvých dní nového roka. Na výstave nechýbajú ani obrazy Katky Kalejovej a Jožka Červeňáka - obetí minuloročných povodní, ktoré postihli Jarovnice a neušetrili ani životy ďalších ôsmich detí. Expozíciu dopĺňa cyklus 18 fotografií J. Sajka, ktoré vznikli deň po ničivej povodni. Vtedy sa učiteľ dozvedel o prvých obetiach záplav a začal svet informovať o nešťastí. Výťažok z dobročinných finančných príspevkov bude odovzdaný žiakom I. ZŠ v Jarovniciach. Po nedávnej aukcii ich prác, ktorú v Bratislave zorganizoval denník SME, je to ďalšia z foriem pomoci nadaným deťom.

SkryťVypnúť reklamu

MŔTVA NARKOMANKA

V stredu 30. decembra predpoludním našli rodičia v bratislavskom byte na Sklabinskej ulici mŕtvolu svojej 17-ročnej dcéry. Privolaný lekár nezistil na jej tele žiadne stopy násilia, ale na predlaktiach mala vpichy po aplikácii drog, takže pravdepodobnou príčinou smrti bolo predávkovanie. Mŕtva narkomanka bola chovankyňou Reedukačného ústavu pre mládež v Zlatých Moravciach, skadiaľ ju na vianočné a novoročné sviatky pustili domov.

HZDS kritizuje

dzurindov PREJAV

HZDS s poľutovaním konštatuje, že predseda vlády SR M. Dzurinda v novoročnom prejave napriek proklamovanej potrebe spolupráce všetkých ľudí dobrej vôle tými istými ústami opätovne prispel k polarizácii spoločnosti. Viac či menej skrytými náznakmi bezdôvodne hanobil v podstate všetko, čo samostatná Slovenská republika za šesť rokov štátnosti dosiahla. Uvádza sa to v stanovisku HZDS. "Slová o pokoji, slobode a demokracii zneli obzvlášť pejoratívne vo svetle politických čistiek. Proklamované uskromňovanie sa nie je ničím iným ako snahou zastrieť neschopnosť súčasnej vlády riešiť problémy, s ktorými sa v istých etapách musí vyrovnať každá ekonomika, inak ako uvalením neúnosného bremena na plecia ľudí práce, s priamym negatívnym dosahom na ich životnú úroveň," uzatvára sa v stanovisku.

SkryťVypnúť reklamu

POŽIARE NA silvestra

Dva rozsiahlejšie požiare vznikli na Slovensku v noci zo Silvestra na Nový rok. Podľa informácie Útvaru požiarnej ochrany sekcie verejnej správy Ministerstva vnútra SR škodu predbežne odhadovanú na 2 milióny korún spôsobil oheň na výrobnej hale tlačiarne patriacej Pravoslávnej cirkvi na Masarykovej ulici v Prešove. Príčiny požiaru, ktorý hlásili na Silvestra o 20.30 h, ešte vyšetrujú. Včera bezprostredne po polnoci horela strecha hospodárskej budovy v Námestove na Štefánikovej ulici. Pri likvidácii ohňa sa ľahko zranili dvaja hasiči. Požiar zavinila nedbanlivosť pri manipulovaní so zábavnou pyrotechnikou.

(TASR)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  5. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  6. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  7. Probiotiká nie sú len na trávenie
  8. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 393
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 5 990
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 691
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 215
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 3 103
  6. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 1 784
  7. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 652
  8. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 646
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu