Študenti univerzity v anglickom Southamptone vyžadovali v podnapitom stave od barmana späť svoje peniaze, ktoré minuli v priebehu troch hodín na 26 000 alkoholických nápojov. Neuveriteľné množstvo alkoholu konzumovalo 2500 vysokoškolákov, pričom každého jedného tento úlet stál približne 64 dolárov. Na zábavu ale mali aj dôvod, pretože v Dorsete sa konal letný festival, na ktorom sa zúčastnili rockové skupiny ako Republica či Terrorvision.
londýnske MYŠI
ZMENILI CHUTE
Nové menu začali prednedávnom ponúkať londýnski deratizéri miestnej populácii myší, ktorá sa v poslednom čase rapídne premnožila v britskej metropole. Namiesto tradičného syra, ktorého sa myši už asi prejedli, lákajú deratizéri hlodavce na kari korenie a cesnak, s ktorými zaznamenali veľký úspech. Svojou jedinečnou arómou a chuťou tieto korenia odlákali myši od doterajších "ponúk" a deratizéri si môžu len gratulovať k vysokej efektivite novej metódy.
POZOR, ZLÝ PAVÚK!
Fin Reynolds z anglického mesta Redhill si zvolil na ochranu svojho obchodu s motorkami namiesto strážneho psa trochu exotickejšiu alternatívu - tarantulu menom Princezná Leia. Pavúčia strážkyňa je cez deň zavretá v akváriu, aby neplašila zákazníkov a každý večer po záverečnej ju majiteľ vypúšťa na potulky po predajni. Hoci malá príšerka, pomenovaná podľa postavy z Hviezdnych vojen, nie je smrteľne jedovatá, svojím výzorom vraj zatiaľ spoľahlivo odstrašuje všetkých, ktorí by si prípadne mohli robiť zálusk na vzácny tovar.
CHAMTIVOSŤ
SA NEVYPLÁCA
Polícia v americkom štáte Michigan vymyslela dômyselnú pascu na hľadaných zločincov. Rozhodla sa zahrať kriminálnikom na chamtivú strunku a rozoslala im pozvánky na slávnostné odovzdávanie cien pre víťazov mimoriadnej lotérie. Na takúto poštu reagovali zločinecké živly podstatne ústretovejšie ako na predvolania na políciu. Na miesto "slávnosti" sa dostavili takmer v plnom počte. Pre policajtov nebol najmenší problém miestnosť uzavrieť a všetkých údajných výhercov pochytať.
INTELIGENCIA
NEZNAMENÁ GENIALITU
Géniom sa musí človek narodiť, géniom sa nemožno stať, tvrdí jedno staré porekadlo. Profesor Michael Howe, psychológ na univerzite v anglickom Exetere, si dovolil o pravdivosti tejto myšlienky zapochybovať a svoje pochybnosti podoprel desaťročným podrobným štúdiom života géniov. Mravenčia bádateľská práca mu potvrdila teóriu, podľa ktorej vysoký stupeň vrodenej inteligencie zďaleka nestačí na to, aby sa z múdreho človeka stal génius. Na to, aby sa stal z človeka génius v hociktorej oblasti ľudskej činnosti, nie je dôležitá nadpriemerná inteligencia, ale oveľa viac prostredie, výchova a osobná ctižiadostivosť, tvrdí profesor Howe. Svoje závery opiera o Mozartov životopis. Hudobná genialita tohto skladateľa bola vo veľkej miere dôsledkom drezúry jeho otca. Malý Wolfgang Amadeus musel každý deň cvičiť viac ako tri hodiny. Ako šesťročný mal za sebou viac ako 3500 vyučovacích hodín. "Génius je z 99 percent výsledkom prostredia a z jedného percenta výsledkom svojho ducha," tvrdil veľký vynálezca Thomas Alva Edison. Tajomstvo onoho jedného percenta sa však do dnešných dní nepodarilo objaviť, hovorí profesor Howe.
(TASR, ČTK)