11-týždňovým bombardovaním lietadlami NATO. Desiatky ľudí sú stále nezvestné. Záplavy spôsobili veľké materiálne škody, evakuovať museli tisíce ľudí. Elektrický skrat v meste Trstenik v strednej časti krajiny spôsobil zapnutie sirén upozorňujúcich na letecké nálety, v dôsledku čoho sa vystrašené obyvateľstvo začalo presúvať do krytov. Vytrvalé tropické dažde, ktoré sa začali v piatok večer, poškodili aj mnoho mostov, železničných tratí a ciest, v mnohých oblastiach došlo k prerušeniu dopravy. V priebehu včerajška dažde väčšinou prestali. Pod vodou sú veľké poľnohospodárske plochy, počíta sa s 30-percentnými stratami úrody. V niektorých regiónoch spadlo na meter štvorcový až 130 litrov vody. Viaceré časti Srbska zostali včera bez dodávok elektrickej energie a pitnej vody. Úrady už podnikli opatrenia na zabránenie vzniku epidémií, lebo voda zablokovala kanalizáciu a obytné oblasti zaplavila odpadová voda.
Husté dažde postihli v noci na včera aj rakúske spolkové krajiny Dolné Rakúsko, Korutánsko a Štajersko. V štajerskom Grazi sú v dôsledku dažďov neprejazdné viaceré cesty. Podobná situácia je aj v Korutánsku a Dolnom Rakúsku, kde sú zaplavené mnohé pivnice a budovy. Voda podmyla aj železničnú trať pri meste Mariazell, čo spôsobilo zastavenie železničnej dopravy. V okrese Krems a v Tirolsku ďažde spôsobili lavíny z kameňov a bahna. Lejaky sužujú v posledných dňoch aj Maďarsko, kde v 19 župách museli prijať mimoriadne opatrenia. V sobotu večer strhla rozvodnená rieka most v meste Domoszló, pričom zahynuli dvaja ľudia. Obete na životoch si vyžiadala poveternostná situácia aj v Rumunsku, kde ľudí trápia neúnosné teploty. Od štvrtka v Rumunsku zahynulo 10 ľudí.
Počasie spôsobuje problémy aj v Turecku, ktoré zasiahla vlna horúčav. Obyvateľstvo čelí 40-stupňovým teplotám v tieni a vysokej vlhkosti vzduchu. V juhotureckom meste Antalya namerali na slnku dokonca 60-stupňové teploty sprevádzané 80-percentnou vlhkosťou.