Predstaviteľom koaličných strán sme položili aj otázku: Ohlasované personálne zmeny na ministerských postoch sa zrejme neuskutočnia ani po ročnom zhodnotení ich práce. Pokladáte takéto rozhodnutie za primerané doterajšiemu výkonu jednotlivých ministrov?
BÉLA BUGÁR, predseda SMK: "SMK ako prvá naznačila potrebu vyhodnotenia činnosti vládnych činiteľov. Rok vládnutia bol dostatočný čas na to, aby sme si mohli všimnúť, kto dokáže plniť svoje povinnosti a kto nie. Najdôležitejšou úlohou pre členov vlády je plnenie programového vyhlásenia. Chápem zámer predsedu vlády udržať stabilitu vlády do helsinského summitu EÚ, ale ďalšie odďaľovanie riešenia personálnych otázok môže prinášať ešte väčšie problémy."
JÁN ČARNOGURSKÝ, predseda KDH: "Áno."
JIRKO MALCHÁREK, poslanec za SOP: "Som dosť kritický k práci niektorých rezortov, napríklad rezort financií nám nedáva veľa priestoru a času na zhodnotenie svojich návrhov zákonov. Obávam sa, že to už môže mať výrazne negatívny dopad na občanov. Prijaté zákony nie sú vecne a odborne na požadovanej úrovni - hoci nehovorím, že sa to dá riešiť stínaním hláv ministrov. Nebudem mať problém vyjadriť hociktorému ministrovi nedôveru - ak bude zrejmé, že nebude pracovať v záujme občanov Slovenska."
PETER WEISS, podpredseda SDĽ: "Spochybnenie výsledkov koaličných rokovaní a koaličnej dohody by mohlo spôsobiť situáciu, že by sa vládne strany neboli schopné dohodnúť v rozumnom čase a vládna koalícia, ktorá má pred sebou veľa náročných úloh, si nemôže dovoliť zaoberať sa niekoľko týždňov sama sebou. Preto SDĽ veľmi rezervovane sformulovala svoje výhrady voči niektorým členom vlády, a preto som prekvapený, že SMK dáva návrhy na odvolanie pánov Koncoša a Fogaša, ktoré sú motivované čisto ideologicky. Aj SDĽ by mohla vyslovovať veľmi kritické názory na činnosť ministrov za SMK, ale to by už bola chlapčenská hra, a nie zodpovednosť za štát." (bg, rk)