V utorok bola v Čečensku a jeho okolí prerušená sieť mobilných telefónov. Rusko pokračovalo v bombardovaní čečenského hlavného mesta Groznyj a okolitých obcí Alchan-Jurt a Alchan-Kala. Oznámili to čečenské vojenské zdroje. Ruské bombardéry a vrtuľníky podnikli za včerajších 24 hodín 86 štartov. Bolo zničených 10 nákladných áut, šesť obranných pozícií, komunikačný most a protilietadlové delo. Čečenské vedenie včera poprelo utorňajšie správy Moskvy, že Groznyj je na 80 percent obkľúčený, a uviedlo, že z juhu a východu je prístup do mesta voľný. Odmietlo aj ruské správy, že čečenskí bojovníci opúšťajú masovo mesto a utekajú do hôr. "Všetci sú na svojich pozíciách," povedal podľa agentúry Interfax náčelník operatívnej správy čečenských vojsk Mumadi Sajdajev. Dodal, že Rusi kontrolujú iba územie severne a západne od mesta. Agentúra Interfax uvádza, že okolo 3000 povstalcov buduje v meste obranné pozície.
Z Čečenska však utekajú ďalší civilisti. Len v utorok prekročilo hranice do susedného Ingušska 1674 Čečenov. Traja z nich boli zadržaní pre podozrenie zo spojenia so zločinmi alebo čečenskými bojovníkmi.
Ruský premiér Vladimir Putin včera pred poslancami Štátnej dumy vyhlásil, že na krytie vojenskej operácie v Čečensku budú vynaložené ďalšie tri miliardy rubľov (115 miliónov dolárov). Túto sumu vyčlenia hlavne z položky nečakaných príjmov, ktorá tento rok dosiahla výšku 58 miliárd rubľov. Podľa odhadu expertov stojí vojenská operácia v Čečensku každý mesiac tri až štyri miliardy rubľov. Dodatočná suma, ktorú oznámil Putin, pomôže pokryť náklady na operáciu do konca decembra. Ruský premiér včera ocenil, že ministerstvu pre mimoriadne záležitosti sa podarilo zabrániť humanitnej katastrofe na severnom Kaukaze, kde je v pohybe 220 000 čečenských utečencov. Na hroziacu humanitnú katastrofu upozorňovala OBSE, organizácie na ochranu ľudských práv i prezident Ingušska, kam sa uchýlilo 194 000 utečencov z Čečenska.
Nemecký spolkový minister zahraničných vecí Joschka Fischer včera vyslovil ľútosť nad postupom Moskvy v čečenskom konflikte. Rusko sa zaplieta do koloniálnej vojny, ktorá má destabilizujúci účinok na celú krajinu aj na región, vyhlásil šéf nemeckej diplomacie pred poslancami berlínskeho Bundestagu. J. Fischer zároveň odmietol porovnávať situáciu v Čečensku s kosovským problémom. Konflikt v Kosove sa skončí až vtedy, keď v Belehrade prevládne demokracia, zdôraznil nemecký minister.