Svetová knižnica SME má 50 diel

Uplynul takmer rok od vzniku Svetovej knižnice SME, ktorá priniesla diela slávnych spisovateľov ako Umberto Eco, Michail Bulgakov, Ernest Hemingway, Erich Maria Remarque. Z českých to bol Jaroslav Hašek a Karel Čapek, zo slovenských napríklad Rudolf ...

Uplynul takmer rok od vzniku Svetovej knižnice SME, ktorá priniesla diela slávnych spisovateľov ako Umberto Eco, Michail Bulgakov, Ernest Hemingway, Erich Maria Remarque. Z českých to bol Jaroslav Hašek a Karel Čapek, zo slovenských napríklad Rudolf Sloboda a Pavel Vilikovský.

Dnes vychádza posledný titul Svetovej knižnice SME. Román Váhy od Dona DeLilla patrí medzi vrcholné diela tohto amerického spisovateľa a približuje udalosti predchádzajúce atentátu na amerického prezidenta J. F. Kennedyho a životný osud jeho vraha L. H. Oswalda. Knihu je možne do konca týždňa kúpiť v sieti novinových stánkov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Vydaním poslednej knihy sa končí edícia 20. storočia. Ešte počas októbra si môžete všetky vydané knihy doobjednať na telefónnom čísle

02/ 59 233 393, ale to je posledná možnosť, ako ich získať, ak ste ich doteraz nekúpili. Zoznam všetkých kníh nájdete na www.knihy.sme.sk .

V Svetovej knižnici sme vydali 50 titulov a predali sme takmer 700-tisíc kníh, pričom priemerný predaj sa pohyboval na úrovni 11-tisíc výtlačkov (okrem prvej knihy U. Eca Meno ruže, ktorej sa minulo vyše 154-tisíc výtlačkov). Denník SME v spolupráci s ministerstvom školstva daroval kompletnú knižnú edíciu 630 stredným školám. Vďaka Svetovej knižnici SME vzniklo aj šesť nových prekladov svetových diel (jedným z nich je aj spomínaná kniha Váhy v preklade Milana Grafa).

Už v novembri začne denník SME vydávať novú edíciu pod názvom 19. storočie, v ktorej budú vychádzať diela svetových klasikov literatúry. Edícia bude predbežne obsahovať 20 titulov. (red)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  2. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  3. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  4. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  5. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  6. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  7. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  8. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  1. Drevo v lese nie je dôkaz viny:Inšpekcia dala LESOM SR za pravdu
  2. Recept proti inflácii: investície do podnikových dlhopisov
  3. Skupina UCED expanduje v Česku aj v strednej Európe
  4. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná?
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  6. Musí veda odpovedať na všetky naše otázky?
  7. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu
  8. Na Južnej triede pribudne nový mestotvorný projekt
  1. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu 18 162
  2. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 9 504
  3. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 4 715
  4. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým 3 867
  5. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 3 848
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 2 475
  7. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 2 064
  8. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 1 840
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu