í.
Ako povedal pre SME, ocenenia z dielne opozícia či SDĽ sú nekorektné, pretože ohodnotiť SPP „zvonka“ je veľmi trúfalé. Ponúknutú cenu považuje za zaujímavú. Výhodnosť ponuky však podľa neho nie je v cene, ale v spoločenskom prínose pre Slovensko. „Cena nie je prvoradá, v opačnom prípade by vláda ponúkla sto percent akcií,“ skonštatoval.
Slovensko je z hľadiska medzinárodnej deľby práce tranzitná krajina. Môže teda profitovať iba z hladkého prepojenia záujmov producenta a odberateľov. Preto je podľa Demka výhodné, že ponuku predložilo práve konzorcium zložené z producenta a jeho odberateľov. Producent - Gazprom bude potrebovať peniaze na ďalšie budovanie zdrojov a odberatelia - Gaz de France a Ruhrgas kvalitné dodávky pre svoje trhy. Čistý prínos v obchodnej bilancii štátu by sa nemal minimalizovať, pretože firmám po kúpe akcií SPP nevzniknú výdavky na presmerovanie ciest plynu mimo územia Slovenska.
Podľa privatizačného poradcu je ponúkaná cena vyššia ako druhé aktualizované ocenenie privatizovaného balíka SPP. Druhé ocenenie bolo zároveň vyššie ako pôvodné z júna 2000. Fakt, že prišla iba jediná ponuka, nepovažuje za problém, keďže bola zostavená v dostatočnej súťaži. Aby bola ponuka čo najlepšia, museli investori čo najlepšie poznať aj samotný podnik. Preto bola predĺžená aj hĺbková kontrola investorov v SPP zhruba o dva mesiace. Investori už vtedy zároveň poznali aj výsledky hospodárenia (stratu) podniku za celý rok 2001.
Cena, ktorú nakoniec konzorcium ponúklo, bola o 40 percent vyššia ako tá, ktorú bolo ochotné dať v prvom kole pred vyše polrokom. Za zmienku stojí aj fakt, že výnosy z privatizácie v tomto roku boli v rozpočte FNM zakalkulované v sume 117 miliárd korún, z čoho nepripadá na výnos z predaja akcií SPP viac 100 miliárd korún.