Bugár povedal, že v parlamente majú na to iný právny názor, a "keď to bude na papieri, tak sa k tomu vyjadríme".
Tajná služba poskytuje podľa zákona vyžiadané informácie premiérovi, prezidentovi a predsedovi parlamentu. Pittner nepovažuje Bugára za predsedu parlamentu, ale chce požiadať bezpečnostnú radu štátu, aby rozhodla.
SIS Bugárovi musí dať podľa Pittnera len tie informácie, ktoré sa dotýkajú jeho funkcie povereného predsedu parlamentu, ale nie také, ktoré si sám vyžiada.
Bugár zatiaľ nežiadal od SIS žiadnu informáciu. "Zo SIS niektoré informácie neprichádzali. Napísali sme preto list riaditeľovi a som zvedavý na jeho výklad," hovorí Bugár.
Podľa neho proces poskytovania informácií fungoval tak, že bývalý predseda parlamentu Hrušovský napísal, aby mu vždy posielali zoznam informácií, ktoré SIS spracovala. Ak ho niečo zo zoznamu zaujímalo, tak si to vyžiadal. "Ani taký zoznam ešte neprišiel do parlamentu," podotkol Bugár.
Právnik Ladislav Orosz hovorí, že vec sa javí sporne, ale prikláňa sa skôr k názoru, že Béla Bugár plnohodnotne zastupuje šéfa parlamentu, a preto nie je dôvod, aby nemal aj právo, ktoré mu dáva ako predsedovi parlamentu zákon o SIS. (sp, tasr)