zápasom sme si povedali, že nesmieme vyletieť zbytočne dopredu, radšej hrať na istotu. V predĺžení mala Žilina doteraz viac víťazných skúseností, no rozhodnúť sa podarilo nám, aj vďaka presilovke. Ak mám byť úprimný, v Žiline sa mi hralo lepšie než doma, kde sa treba viac tlačiť dopredu. Takú dlhú sezónu som ešte nehral, ale rád oželiem veľkonočné sviatky, keď ide o titul."
Kapitán Popradu, rovnako ako jeho spoluhráč Juraj Halaj, všeobecne známy ako Haluška, obedoval pred veľkopiatkovým zápasom kuracie mäso. "Žiadne halušky.Viem, čo je pôst, ale ostal som pri zaužívanom stravovacom režime. Verili sme, že Žilinčania nemôžu donekonečna ťahať víťaznú sériu v predĺženiach. Celé play off je o šťastí, najmä, keď sú vyrovnaní súperi, ako v tomto prípade," povedal Halaj.
Žilinskí vlci sa naopak postili. Tréner Ján Šterbák už vo štvrtok plánoval obedovať vysmážaný syr, brankár Lipovský i strelec prvého gólu Martin Opatovský zámerne uprednostnili rybu.
Nevysoký Lipovský opísal Krotákov gól v predĺžení: "Popradský obranca Javín zle trafil puk. Keby dobre, možno napálil do mňa, ale nešťastne sa to odrazilo od korčule Romana Kontšeka rovno Arnemu na hokejku. Piatkový duel nebol podľa našich predstáv. Nedá sa nič robiť, ideme ďalej."
Útočník Martin Opatovský už dlhšie sľuboval finálový gól, včera v 80. sekunde krížnou strelou trafil Kožuchov pravý vinkel. Okrem toho zlomil dve hokejky: "Sú krehké, ďalšiu som už nemal, no do zápasu v Poprade mi určite prídu nové. Náš posledný výkon už nebol taký dokonalý vo vykrývaní priestoru, prekážal mi aj nekvalitný ľad. Teraz má veľkú hlavu z nového problému. Musím zháňať lístky na utorňajší zápas."
Vo štvrtok navštívili žilinskú kabínu bývalí spoluhráči jej kapitána Romana Kontšeka z trenčianskej Dukly, matadori Ľubomír Sekeráš a Jozef Daňo. Na nástenku pribudla historická fotka Sekeráša s Kontšekom s kamarátskym želaním ďalšieho titulu.
(ju)