Tréner Galis: Netreba sa vyhovárať, súper bol lepší

Český tréner Karel Brückner mal po stretnutí lepšiu náladu. Účastník svetového šampionátu splnil cieľ v úvode kvalifikácie a po dvoch zápasoch má plný počet bodov.

Filip Šebo (vpravo) v súboji s Davidom Jiránkom. FOTO SME - PAVOL FUNTÁL


"Zápas nám vyšiel. Som spokojný s výsledkom i hrou. Skladáme nové mužstvo, dve víťazstvá sú potešiteľné do budúcnosti. Hralo sa v absolútne športovom prostredí."

Jeho kolega Dušan Galis vyzdvihol výkon českého mužstva. "Vyhralo úplne zaslúžene. My sme nepodali ani optimálny výkon. Po druhom góle sme už nemali psychické sily výsledok otočiť. Česko bolo na nás dobre pripravené. Od mojich hráčov som čakal oveľa agresívnejší výkon, väčšiu túžbu po víťazstve i nasadenie na trávniku. Netreba sa na nič vyhovárať, súper bol lepší."

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Hrdinom zápasu bol ofenzívny stredopoliar škótskeho Glasgow Rangers Libor Sionko, autor prvých dvoch gólov. Brückner povedal, že ho videl hrať ešte lepšie - v drese dvadsaťjednotky. Po príchode do pražskej Sparty i reprezentácie mal však vraj smolu, lebo na jeho poste hrával Karel Poborský. Preto sa nedostal do základnej zostavy.

Slovenský kouč odmietol úvahu, že domáca reprezentácia bola premotivovaná. Podľa neho boli Slováci až príliš tolerantní a priateľskí k súperovi. "Druhý gól nás zlomil. Robili sme chyby v obrane, nepokrývali protihráčov. Mali sme dosť veľký rešpekt. Dobre zahral Škrtel, ostatní pod svoje možnosti. Majú rozhodne na viac."

Tretí český gól po nacvičenom signále bol pastvou pre oči. Brücknera však neprekvapil. S úsmevom to vysvetlil: "Také sme kopali v druhej lige s Olomoucom pred dvadsiatimi piatimi rokmi. Nie je dôležité to vymyslieť. Skôr to, že ho hráči dokázali na ihrisku realizovať."

SkryťVypnúť reklamu

V slovenskej kabíne bolo cez prestávku rušno. Galis priblížil druhopolčasové plány: "Chceli sme to risknúť. Aj prestriedaním. Nevytvorili sme si však žiadnu vážnejšiu šancu. Od hráčov som necítil odhodlanie. Rozdiel v kvalite bol viditeľný."

Stred zálohy vyznel dosť defenzívne. Nemal kto tvoriť hru a ťahať ju smerom k Mintálovi a Šebovi. "Mali sme v pláne do prestávky viac zabezpečiť obranu a polčas uhrať na remízu. A potom sa pokúsiť o ofenzívnejší výkon. Lenže ani s dvoma útočníkmi to nešlo. Uvidíme, čo bude ďalej, ťažké zápasy v skupine ešte len prídu," dodal slovenský tréner Galis.

(mb)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  2. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  3. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  4. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  5. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  7. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  8. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  2. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL
  3. V Polkanovej zasadili dobrovoľníci les budúcnosti
  4. Drevo v lese nie je dôkaz viny:Inšpekcia dala LESOM SR za pravdu
  5. Recept proti inflácii: investície do podnikových dlhopisov
  6. Skupina UCED expanduje v Česku aj v strednej Európe
  7. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná?
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 10 899
  2. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 5 161
  3. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 5 089
  4. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 509
  5. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu 3 086
  6. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 2 701
  7. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým 2 446
  8. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 2 286
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu