Košice 1. apríla (TASR) - V priemere o 300 až 500 korún majú od dnešného dňa nižšie platy zamestnanci Okresného úradu Košice - okolie, ktorý je najväčší v Košickom kraji. Jeho prednosta Ľuboš Pástor pre TASR uviedol, že nejde o prvoaprílový žart, ale o realitu, ktorú spôsobilo zníženie ich tohtoročného rozpočtu z úrovne Krajského úradu v Košiciach v kapitole mzdy o 850 000 korún.
Pástor spresnil, že pri hľadaní úspor musel siahnuť všetkým 280 pracovníkom na nenárokovateľnú zložku mzdy - osobné ohodnotenie. Presne pred rokom paradoxne podpisoval dekréty o zvýšení platov.
Znižovanie platov údajne pripravujú z toho istého dôvodu ako v okrese Košice - okolie aj v okresoch Košice 4, Košice 2 a Rožňava.
*se som NNNN