„Lebo si vlani dobre počínala v Lige majstrov. V predkole dokonca vyradila Celtic Glasgow. Pre nás to nie je až taký známy klub. V žrebovacom koši boli rozhodne aj slabší súperi, ktorých sme si želali viac.“ Valverde skončil s aktívnou činnosťou pred deviatimi rokmi v drese Mallorcy. S Espanyolom by sa rád dostal do základnej skupiny súťaže. „Pohár UEFA vnímame špeciálne, ale prednosť dávam španielskej lige. V Bratislave chceme vyhrať a tomuto zápasu prikladáme veľkú dôležitosť.“
Ani jednému zo súperov sa v generálkach nedarilo. Valverde má na to svoj recept. „Neprehrali sme prvý raz. Neúspech v Zaragoze nezanechal na mužstve žiadne stopy. Každé mužstvo sa túži po zlom výsledku rehabilitovať. Platí to o nás i našom slovenskom súperovi.“ Kouč Espanyolu priviezol do Bratislavy devätnásť futbalistov. Medzi nimi aj skúsené útočné duo Tamuda – Pandiani. Odmietol však prezradiť, či sa dnes na Tehelnom poli objavia. „Rátam s nimi, ale to ešte nezaručuje, že aj budú hrať,“ odpovedal diplomaticky. Hoci je zloženie Artmedie oproti minulej pohárovej sezóne iné, Valverde čaká fyzicky ťažký zápas. „Domáci budú hrať organizovane a nebezpečne v koncovke.
Budú nás chcieť zdolať. Podstatný bude prístup a štýl našich hráčov. Musíme si veriť, lebo víťazstvo nikdy nespadne z neba. Treba oň bojovať,“ dodal španielsky tréner. (mb)