BANSKÁ BYSTRICA. Predseda HZDS Vladimír Mečiar unikol včera médiám z Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici, kde mu operovali srdce.
Krátko pred siedmou hodinou ráno prišli po Mečiara manželka a syn autom a previezli ho domov, kde bude pokračovať v rehabilitácii. V nemocnici bol presne týždeň. Lekári mu odporučili vyhýbať sa stresu a psychickej záťaži.
Mečiar chcel pôvodne odísť z nemocnice už v sobotu, ale lekári mu to neodporučili. O nedeľnom odchode rozhodol vraj sám a trval na ňom.
Šéf banskobystrického kardiocentra a Mečiarov príbuzný Peter Mečiar tvrdí, že pooperačný stav sa vyvíja veľmi dobre. „Pán Mečiar sa veľmi rýchlo zotavuje. Skôr sme vzhľadom na jeho vek očakávali pomalšiu rehabilitáciu. Pozitívne je, že nemá nijaké iné choroby a problémy a fyzicky je na tom veľmi dobre.“
Po operácii pred siedmimi dňami, keď mu voperovali štyri bajpasy, začal Mečiar postupne s fyzickou záťažou - chodil po schodoch a z nemocnice už odchádzal na vlastných nohách.
„Mám informácie, že všetky schodiská doma zvláda bez problémov,“ povedal Peter Mečiar.
Bude brať lieky a mal by dodržiavať nízkocholesterolovú diétu, odporúčanú pri arterioskleróze. Peter Mečiar potvrdil, že tento týždeň sa vráti na kontrolu. „Pre istotu, bežne to nerobíme.“
Podpredseda HZDS Milan Urbáni si myslí, že Mečiar sa vráti do politiky o jeden až dva mesiace. Hovorí, že pracoval aj v nemocnici. V sobotu vraj hovorili o zmenách dôchodkovej reformy. „Nič netreba urýchliť, keď bude v poriadku, nech sa vráti. Fyzicky nemusí byť s nami, aj napriek tomu bude pracovať.“