Nové české zimné hviezdy

Martina Sáblíková, rýchlokorčuliarka

Devätnástka z paneláku v Žďári nad Sázavou, zverenka trénera fanatika Petra Nováka, ktorý našiel pre ňu a jej následníčky druhý domov na otvorenej 400-metrovej dráhe v talianskom Collalbe, keďže doma nijakú umelú nemajú. Na nej získala titul absolútnej majsterky Európy, na MS v štvorboji v holandskom Heerenveene skončila piata a teraz sa chystá útočiť na víťazstvo vo Svetovom pohári a potom na titul svetovej šampiónky aj svetovej rekordérky na 5000 m.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Michal Šlesingr, biatlonista

Dvadsaťštyriročný rodák z Letohradu bol senzáciou biatlonových majstrovstiev sveta v talianskej Atnterselve: získal striebro v šprinte, bronz vo vytrvalostných pretekoch, navyše štvrté miesto v stíhačke a piate v štafete. Česi sa nádejajú, že nezhasne tak rýchlo ako svetoví šampióni z nedávnej minulosti Kateřina Holubová (2003) a Roman Dostál (2005). "Verím, že jeho rýchle nohy vybehajú aj zlato," verí jeho tréner Vlastimil Vávra.

SkryťVypnúť reklamu

Tomáš Verner, krasokorčuliar

Rodák stamodtiaľ ako Kateřina Neumannová, z juhočeského Písku, ale najmenej šesť z dvanástich mesiacov prežije v nemeckom Oberstdorfe, kde sa pripravuje pod vedením Vlasty Kopřivovej. Pochádza z lekárskej rodiny, má 20 rokov a pred mesiacom získal vo Varšave striebro na krasokorčuliarských ME. Po krátkom programe dokonca viedol. Na marcových majstrovstvách sveta v Tokiu určite bude mieriť vyššie ako na lanské 13. miesto.

Šárka Záhrobská, zjazdárka

V dvadsiatich dvoch rokoch, dva roky po bronze z Bormia, získala v slalome svetové zlato - ako vôbec prvá zjazdárka v českej (ba aj československej) histórii. Narodila sa na chate v Benecku, pôrodnou "babou" bol jej hrdý otec, povolaním právnik. V superkombinácii skončila v Aare štvrtá a v obrovskom slalome dvanásta. Jej najbližším cieľom je "malý glóbus", post slalomárskej jednotky aj vo Svetovom pohári. (mo)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  2. Probiotiká nie sú len na trávenie
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  4. Probiotiká nie sú len na trávenie
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Spoločnosť sa dištancuje od falošnej investície
  8. Potrebujete vypnúť, ale letná dovolenka je ešte v nedohľadne?
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 242
  2. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 675
  3. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 4 468
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 4 438
  5. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 4 094
  6. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 870
  7. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 1 682
  8. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 1 432
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu