Pondelok. Viedeň môže mať už o 15 rokov dva milióny obyvateľov. Podľa štatistík viedenskej radnice sa rakúska metropola rozrastá každým rokom priemerne o 23-tisíc Viedenčanov. Minulý rok mala Viedeň 1,66 milióna obyvateľov.
Utorok. Moslimovia, ktorí žijú na východe Bosny v smutne slávnej Srebrenici (tá je súčasťou Republiky Srbskej), by sa najradšej vysťahovali. Život v meste, kde bosniansko–srbské jednotky Ratka Mladiča pozabíjali v roku 1995 viac ako sedemtisíc Bosniakov, je podľa nich neznesiteľný a plný hrozieb zo strany Srbov.
Streda. Juhokórejské ministerstvo obchodu, priemyslu a energetiky začalo pracovať na etickej norme, ktorá by mala v budúcnosti zabrániť zneužívaniu robotov ľuďmi a naopak. Päťčlenný tím, ktorý pracuje na charte, má medzi sebou futurológov aj sci-fi spisovateľov.
Štvrtok. Pre mimoriadne nepriaznivé počasie podľa Svetového programu OSN pre výživu hrozí juhu Afriky tento rok vážny nedostatok potravín. Organizácia vyzýva, aby sa do regiónu priviezli státisíce ton potravín a zabránilo sa tak šíreniu hladu.
Piatok. Podľa televízie Al-Džazíra, sudca, ktorý odsúdil bývalého irackého diktátora Saddáma Husajna na trest smrti, požiadal o azyl vo Veľkej Británii. Kurd Raúf Rašíd Abdar Rahmán tak údajne urobil potom, čo do Británie prišiel s rodinou na turistické víza. Husajna popravili vlani 30. decembra.
Sobota. Tisícky ľudí v Španielsku znovu protestovali proti vládnej stratégii proti teroristickej organizácii Baskicko a jeho sloboda (ETA). Pravicovej opozícii, ale aj združeniu príbuzných obetí teroristických útokov sa nepáči zhovievavá politika premiéra José Zapatera voči separatistom.
Nedeľa. Nie je dôvod na paniku, povedal Rakúšanom kancelár Alfred Gusenbauer. Vláda však podľa neho berie hrozby vážne. Reagoval tak na internetovú výzvu islamistov proti Nemecku a Rakúsku, kde sa vyhrážajú útokmi, ak nestiahnu svojich vojakov z Afganistanu. (rek)